Černokostelecký žejdlík

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 14.09.2019
0:00

Místo konání
Černokostelecký pivovár

Kategorie


Žejdlík se bude již tradičně konat v prostorách Černokosteleckého pivováru. Na akci jsou srdečně zváni nejen členové Cechu, ale i všichni ostatní.

Kategorie:
Světlý český ležák (BJCP 3A, 3B), zařazeno do Ligy českého ležáku 2019
ESB (Strong Bitter) podle receptu Pavla Palouše (pivovar Cobolis, Praha), zveřejněn na konci tohoto zpravodaje
Hofburg na černo, tmavý ležák, recept dle Jiřího Matochy (Pivařka, str. 235)
SMaSH ejl, povoleny styly APA a IPA. Recept musí obsahovat pouze Pale Ale slad a pouze chmel Centennial. Voda a kvasinky jsou volné. Recepty očividně nesplňující tyto podmínky budou ze soutěže vyřazeny.

Pravidla
Při vaření soutěžního piva v kategoriích B, C je nutné využití všech surovin, které jsou uvedeny ve vzorovém receptu a ve stejných poměrech, jako je využil autor receptu. Například pokud je v receptu uvedeno 50 % pšeničného sladu, musí být toto zastoupení dodrženo. Přesné hmotnosti samozřejmě vycházejí z objemu várky a vaší výtěžnosti. Pivo by mělo mít také stejnou původní stupňovitost, jaká je uvedena v receptu (odchylka ± 1 °P je tolerována). Následné technologické kroky (např. způsob rmutování, stáčení atd.) není nutné přesně dodržet, protože disponujeme každý jiným vybavením. Nicméně vzorové recepty jsou kvalitní a ověřené, tudíž dodržení stejné základní technologie je doporučeníhodné. Kategorie D má stanoveny dvě ingredience, které je nutné použít – Pale Ale slad a chmel Centennial. Žádné další druhy sladů a chmelů nesmějí být využity, poněvadž se jedná o tzv. Single Mash and Single Hop ejl (SMaSH). Kvasinky a případně úprava vody jsou dle výběru soutěžícího. Pivo musí spadat do pivních stylů APA či IPA (dle BJCP 18B a 21A).

Uvařená piva budou hodnocena degustační komisí klasickým stylem dle kvality vzorků. Účast autorů vzorových receptů je dobrovolná. Vzorky zřetelně senzoricky odlišující se od vzorového receptu budou ze soutěže vyřazeny.

Objem vzorků je stanoven na 2× 0,5 L láhev (případně 1× 1–1,5L).

Registrace
Registrace vzorků do soutěže bude probíhat elektronicky pomocí webového formuláře, který bude zveřejněn později. Elektronická registrace je povinná! Přihlásit se do soutěže v místě konání před zahájením soutěže nebude z organizačních důvodů možné. Štítky na označení soutěžních vzorků budou soutěžícímu zaslány během elektronické registrace.

Registrační poplatek ve výši 50 Kč se bude hradit hotově, na místě při předání vzorků. Poplatek slouží k pokrytí nákladů na degustační soutěž

Podrobnější informace na stránkách Cechu: https://www.cech-pivo.cz/cs/czech-homebrewers-guild/newsletter/87-cechovni-zpravodaj-4

You may also like...