Degustační soutěž domácích výrobců piva

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 16.06.2018
9:00 - 22:00

Místo konání
zadní trakt historického domu Rezidence Veliš v centru města

Kategorie


V SOBOTU 16. ČERVNA VÁS ZVEME DO ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU, KDE SE USKUTEČNÍ 4. ROČNÍK SOUTĚŽE DOMÁCÍCH VÝROBCŮ PIVA.PRO TENTO ROČNÍK VYHLAŠUJEME NÁSLEDUJÍCÍ KATEGORIE:
1. Český světlý ležák (11,0 – 14,0% EPM, 4,0 – 6,0% alk.)
Czech Premium Lager
Kategorie je součástí ligové soutěže Cechu domácích pivovarníků – Liga českého ležáku. Pokud jste účastníky ligy, budou vaše body započítány do celkového hodnocení ligy, pokud účastníky nejste, můžete v této kategorii soutěžit také. Pivo by mělo být uvařené z českých surovin, nebo surovin českého typu. Spodně kvašené, dozrávané za nízkých teplot.
2. American IPA (14,0 – 17,0% EPM, 5,5 – 7,5% alk.)
Myslíte si, že umíte uvařit dokonalou American IPA ? Tak právě pro vás je určena tato kategorie. Netřeba ji dlouze popisovat. S karamelovým sladem se držte na uzdě, max do 5% a použijte aromatické odrůdy chmele, které favorizujete ve vašich IPA. Kvašení by mělo být vedeno na obvyklých kvasných kmenech.
3. Pšeničné pivo bavorského typu (11,0 – 13,0% EPM, 4,0 – 6,0% alk.)
Weissbier
Osvěžující pivo s vysokým podílem pšeničného sladu, kvašené na originálních bavorských kmenech pro pšeničná piva. Vyloženě letní kategorie určená pro začátečníky i matadory ve vaření pšeničných piv.
4. English Porter (10,0 – 13,0% EPM, 4 – 5,5% alk.)
Zkuste uvařit originální anglický Porter. Degustátoři po vás chtějí tmavé pivo anglického typu, které i přes to, že nemá vysoký obsah alkoholu, bude mít plnou a bohatou chuť, které docílíte použitím originálních anglických sladů, nebo jejich náhražkou. Dalším jejich požadavkem je použití britského kvasného kmene s nižším prokvašením a bohatou produkcí esterových vůní. Také doporučujeme použít chmelové odrůdy typické pro tento styl.
PRAVIDLA SOUTĚŽE DOMÁCÍCH VÝROBCŮ PIVA
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 2018
1. Soutěž se koná dne 16.6. 2018 v přilehlých prostorech pivovaru Revolta ve Žďáru nad Sázavou s přesnou adresou – Náměstí Republiky 64/14, Žďár nad Sázavou 1. Většina míst k sezení bude venku pod stany a v pivovarské kavárně, degustace budou probíhat v oddělené místnosti.
2. Vzorky budou anonymně hodnoceny zkušenými degustátory dle zadání soutěžních kategorií. Nejprve proběhne základní vyřazovací kolo a následně finálové kolo v každé z kategorií. V případě shodnosti bodového hodnocení na oceněných místech proběhne ještě superfinále(bodové ohodnocení vzorků se stejným počtem bodů).
3. Minimální požadovaný objem soutěžního vzorku je 1,5 litru.
Minimální požadované množství lahví 3 ks.
Příklad: 3×0,5l, nebo 3×0,75l.
4. Vzorky je možné poslat poštou na adresu – Pivovar Revolta, Náměstí Republiky 64/14, Žďár nad Sázavou 1, 591 01. Nejpozději do 12.6.2018.
NEBO
Přihlásit na místě v den konání od 9,00 do 11,30.
Startovné za 1 soutěžní vzorek je 100,-Kč.
5. V každé kategorii budou vyhlášeny a oceněny první tři místa. Vzorek s nejvyšším počtem bodů napříč kategoriemi vyhrává hlavní cenu – možnost uvaření vlastní receptury v pivovaru Revolta ve Žďáru nad Sázavou. Všichni soutěžící obdrží do svých E-mailových schránek odkaz na degustační protokoly týkající se jejich soutěžních vzorků(do 10 dní od konání soutěže) a celkové pořadí v jednotlivých kategoriích. Celkové pořadí bude prezentováno na sociálních sítích.
6. Po organizační stránce soutěž zajišťuje Karel Nečada, mobil:605 144 568, E-mail:karel.necada@seznam.cz
7. Soutěž je podporována Cechem domácích pivovarníků, obchodní společností Hop Products, minipivovarem Revolta a Cafe Bar Revolta ve Žďáru nad Sázavou a restaurací Pivovarský Klub v Praze.
POZVÁNKA NA 4. ROČNÍK DEGUSTAČNÍ SOUTĚŽE DOMÁCÍCH VÝROBCŮ PIVA VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU
V sobotu 16. Června vás zveme do Žďáru nad Sázavou na Festival pivních chutí a Degustační soutěž domácích výrobců piva. Celé dění festivalu se bude odehrávat v zadním traktu historického domu Rezidence Veliš v centru města(od nádraží cca 1 km). Přes den se festival odehrává v komorní přátelské atmosféře a jeho nedílnou součástí je Soutěž domácích výrobců piva ve které se bude letos soutěžit ve čtyřech kategoriích. Odborné degustace budou probíhat v soukromí technické místnosti minipivovaru Revolta. Posezení pro účastníky soutěže bude v Café Baru Revolta a venku pod stany, kde bude možnost objednat si něco k jídlu. Čepovat se bude kompletní sortiment místního pivovaru a během dne se na výčepu vystřídá další desítka různých piv z minipivovarů v nejbližším okolí a z Létajících pivovarů pocházejících ze Žďáru. V pozdnějším odpoledni dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání cen vítězům. Ve večerních hodinách zahraje nějaká místní světoznámá kapela(interpret zatím nepotvrzen). Neváhejte k nám přijet na celý víkend a navštívit historické památky ve městě, například poutní kostel svatého Jana Nepomuckého nebo nové interaktivní muzeum v zámku pod kostelem, které sídlí v budově bývalého pivovaru – nachází se tam jediný dochovaný ležatý hvozd na sušení sladu svého typu, cca z roku 1860. V případě dotazů se obraťte na můj E-mail – karel.necada@seznam.cz.

You may also like...