Kyjovský pivovar – pivní menu

kyjov_logo Na čepu:
ŽÍTEK – žitný ležák 11 % EPM
LEŽÁK, SVĚTLÉ PIVO, SPODNĚ KVAŠENÉ, NEFILTROVANÉ, NEPASTEROVANÉ
Složení: pitná voda, ječný slad, žitný slad, upravený chmel
Alkohol 4,2 % obj.
Pro žito je typické, že se jedná o chuťově velmi výraznou obilninu. Charakteristická chuť žitného piva vede k lehké a osvěžující povaze, která je vyvážena chmelovou hořkostí. Pěna žitného piva je hustá a smetanová.
Hodí se k pečeným žebrům.

KYJOVSKÝ PRÉMIOVÝ LEŽÁK 12% EPM
– třírmutový ležák, chmelený Žateckým poloraným červeňákem.
JANTAR 13% EPM
– polotmavé silné pivečko, ke kterému se vracíme po letní pauze. Pozn. – jsem rád, že už nebudu muset odpovídat všem, kterým v létě chyběl. Bylo jich opravdu hodně.
MATA HARI – Berliner Weisse Style 10 % EPM
– Mata Hari se proslavila jako slavná dvojitá agentka, stejně tak piva typu Berliner Weisse si získávají svůj věhlas díky dvojímu kvašení, které při výrobě probíhá. Jedním typem kvašení je klasické alkoholové kvašení – činností kvasinek vzniká alkohol. Druhým typem kvašení je mléčné kvašení – bakterie Lactobacillus delbrueckii vytváří kyselinu mléčnou. Výsledkem je živé, řízné a svěže kyselé pivo, v našem případě s vůní meruněk. Při výrobě byly použity celé kusy meruněk bez pecek. Přestože výroba i chuť tohoto pivního speciálu působí velmi netradičně, tak se nejedná o žádnou novinku. Již Napoleon tento pivní styl označil za šampaňské mezi pivy!

KATAŘINA, výčepní, žitná 10% EPM
– pro žito je typické, že se jedná o chuťově velmi výraznou obilninu. Charakteristická chuť žitného piva vede k lehké a osvěžující povaze, která je vyvážena chmelovou hořkostí. Pěna žitného piva je hustá a smetanová.

 


Na čepu a v prodeji bylo:

You may also like...

Napsat komentář