Písecký pivovar – pivní menu

Na čepu:

• Písecký ležák 12 %
je spodně kvašený ležák plzeňského typu, vařený z několika druhů ječných sladů, mezi nimiž je hlavním slad českého (plzeňského) typu, a je chmelen dvěma druhy žateckých chmelů. Vyznačuje se plnou chutí s dobrým řízem, výbornou hustou pěnou a chmelovou vůní. Hořkost je výrazná, nikoli však drsná, která jemně, ale důrazně pobídne k dalšímu napití. Písecký ležák má cca 4,5 % objemových alkoholu se stupňovitostí v rozmezí 11,5 až 11,8 % hm. EPM.
• Florian
je světlé spodně kvašené pivo plzeňského typu, třikrát chmelené žateckým chmelem Premiant, jenž mu dává nezaměnitelné chmelové aroma, které jistě osloví mnoho milovníků zlatavého moku. Písecký Florián má cca 4,2 % objemových alkoholu se stupňovitostí 10,7 % hm. EPM.
• Vídeňský ležák
je vyroben z několika druhů ječných sladů, z nichž tvoří více než 50 % slad vídeňského typu, což mu dává zcela unikátní jantarovou barvu resp. barvu tmavé mědi. Jeho chuť je plná, říz silný, vůně více sladová a méně chmelová než u Píseckého ležáku, až s nepatrným oříškovým náběhem. Pěna je hustá, smetanová, s dlouhou výdrží. Hořkost je jemná, ale znatelná, neulpívá na kořeni jazyka. Vídeňský ležák je komplexní velmi dobře pitelné pivo s obsahem alkoholu cca 4,6 % objemových se stupňovitostí v rozmezí 11,5 až 11,8 % hm. EPM.
• Písecký bitter
je zatím s 13,95 % hm. EPM nejsilnějším pivem uvařeným v pivovaru, pracovně nazývaným „Narozeninový speciál“, neboť jej sládci vařili jako „narozeninový dárek“ jednomu z nich. Tento Extra Speciál Bitter je velmi výrazně chmelený (IBU 50), a je plné chuti díky použití pšeničného sladu a infuznímu způsobu rmutování. Toto pivo s výraznější hořkostí v chuti bylo kvašené svrchními kvasnicemi za vyšších teplot a následně zrálo v CK tanku po dobu delší než 40 dní. Písecký Bitter byl poprvé na čepu dne 11. února 2018.

 

 

You may also like...