Vinohradský pivovar Praha – pivní menu

vinohrady_logoNa čepu:
Jantarová 13 je spodně kvašený speciál jantarové barvy s vyšší plností, sladovou až mírně karamelovou chutí a střední vyrovnanou hořkostí. Třináctku vaříme z plzeňského a karamelového sladu klasickým dvourmutovým způsobem. Harmonickou chuť piva podtrhává chmelení aromatickým Žateckým poloraným červeňákem v kombinaci s „drsnějším“ Premiantem. Obsah alkoholu 5 %.

IPA 14 je světlé svrchně kvašené speciální pivo s jantarovým zabarvením. Pro výrobu používáme plzeňský, mnichovský a karamelový slad. Použitím karamelového sladu jsme i přes vyšší prokvašení dosáhli střední plnosti, kterou harmonicky doplňuje hořkost chmelu Sládek. Pro vyšší aroma a jsme přidali na konci chmelovaru chmely Amarillo a Cascade, které jsme
použili také na chmelení za studena. Obsah alkoholu 5,9%.

Black IPA 13 Black IPA 13 je tmavé svrchně kvašené speciální pivo. K plzeňskému, mnichovskému a karamelovému sladu jsme přidali i speciální pražený neboli barvící slad. Ten dodává pivu jeho typickou praženou chuť a tmavou barvu. Pivo je chmeleno odrůdami Sládek, Amarillo, Cascade a Chinook. Abychom zvýšili chmelové aroma, které je pro toto pivo charakteristické, chmely Cascade a Chinook jsme použili i pro chmelení za studena.

You may also like...

Napsat komentář