Vinohradský pivovar Praha – pivní menu

vinohrady_logoNa čepu:
Vinohradská 11 je nefiltrované, nepasterizované pivo plzeňského typu s bohatou vůní Žateckého poloraného červeňáku. Vyznačuje se nižší střední plností a vysokou pitelností. Naši jedenáctku vaříme z plzeňského a mnichovského sladu, z nichž pivo získává krásně slámovou barvu. Obsah alkoholu 4,2 %.

Vinohradská 12 je premiový zlatavý ležák, který jsme vařili podle těch nejlepších tradic na tři rmuty. K chmelení jsme použili výhradně Žatecký poloraný červeňák, který svými jedinečnými vlastnostmi pivu dodává jemné aroma s vyváženou hořkostí.

Jantarová 13 je spodně kvašený speciál jantarové barvy s vyšší plností, sladovou až mírně karamelovou chutí a střední vyrovnanou hořkostí. Třináctku vaříme z plzeňského a karamelového sladu klasickým dvourmutovým způsobem. Harmonickou chuť piva podtrhává chmelení aromatickým Žateckým poloraným červeňákem v kombinaci s „drsnějším“ Premiantem. Obsah alkoholu 5 %.

WEISS 12 je světlé svrchně kvašené pšeničné pivo bavorského typu. Pro jeho výrobu jsme použili 60% pšeničného sladu a je jemně chmeleno odrůdou Sládek. Weiss 12 tak získalo typickou osvěžující chuť banánů, citrusových plodů a hřebíčku. Jako všechna naše piva je nefiltrované a nepasterizované. Obsah alkoholu 4,8%

INDIAN SUMMER dry-hopped ALE with cryo hops je světlé svrchně kvašené typu ALE. Kombinace čtyř různých sladů – plzeňského, Pale Ale, mnichovského a karamelového – a ovesných vloček dodává pivu příjemnou střední plnost a nádhernou temně zlatou jiskrnou barvu. Bohatá dávka chmelů Mosaic a Ekuanot pak zajistila příjemnou a vyváženou střední hořkost, odrůda Ekuanot obohatila Indian Summer o vůni černého rybízu, angreštu a tropického ovoce. Chmely jsme použili jak v klasické, tak v cryo úpravě. Obsah alkoholu 5,5%

   info o pivovaru   fotogalerie pivovaru

You may also like...

Napsat komentář