Minipivovar Purkmistr Plzeň

 

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

adresa: Selská náves 21/2, 326 Plzeň – Černice

www.purkmistr.cz

e-mail: recepce@purkmistr.cz

   Základní sortiment:

* Purkmistr světlý ležák
* Purkmistr tmavý ležák
* Purkmistr polotmavý ležák
* Písař pšeničné pivo


Na čepu a v prodeji bylo:

 

 • V prosinci 2020 v prodeji Barrique Xmas 18. Spodně kvašený speciál sytě zlaté barvy, který dozrával v sudu od whisky. Má vyrovnanou hořko-sladkou chuť s tóny dubového dřeva a hřejivé doznívání. 7,5 % alkoholu a hořkost 29 EBU.
 • Od 20.6.2020 novinka – Forest gunk 13° . Svrchně kvašený speciál, který je specifický svou chutí, kterou získává díky vůni lesní pryskyřice. Ta se do piva dostane z mladých smrkových výhonků, které přidali do várky během vaření.
 • V roce 2019 2 vánoční speciály: X mas Barrique (alk.: 7,5 %) je spodně kvašený speciál sytě zlaté barvy, který dozrával v sudu od whisky. Má vyrovnanou hořko-sladkou chuť s tóny dubového dřeva a hřejivé doznívání. Vymražený speciál (alk.: 10 %) je silný hutnější a sladší speciál plzeňského typu s plnou sladovou chutí, kterou střídá v doznívání kombinace hořkosti žateckých chmelů. Poslední fáze výroby probíhá vymražováním piva při -20°C.
 • Od 10.5.2019 na čepu Ovales 12°. Ovesné pivo. Tento dobře pitelný Ale je chuťově na hranici chutí nefiltrovaného ležáku a pivy typu Pale Ale. V bohaté chuti piva byla uplatněna netradiční kombinace bohatého sladového základu a ovsa. Hořkost byla střední, vůně sladová, ovesná.
 • Na konci prosince 2018 na čepu R.I.P. Ale. Svrchně kvašený polotmavý speciál je moderní variací na americké pivo IPA. Výraznou chuť pivu dodává použitý žitný slad a podmanivou hořkost americké chmele.
 • Od 26.10.2018 na čepu speciál Republika 13′. Speciální várka uvařená k 100. výročí založení republiky. Pivo má plné tělo, bohatou pěnu, jemnou hořkost a zvýrazněné aroma díky dvoufázovému chmelení za studena chmelem Harmonie.
 • V květnu 2018 na čepu Summer Ale 11°. EPM (PS): 11% hm Obsah alkoholu: 4,5% obj. Barva: světlá, slámová Hořkost: 35 j. EBU Chmelení: Cascade, Kazbek Slad: plzeňský, mnichovský, Pale Ale, Carapils.
 • V prosinci 2017 v prodeji Vánoční spodně kvašený světlý speciál – Christmas Barrique 17°, který dozrával v sudu od whisky.
 • Novinka v pivním portfoliu v říjnu 2017 trochu mátla svým názvem Blbá kráva. Jednalo se o milk Stout (též nazývaný sweet Stout). Byl to tmavý svrchně kvašený speciál, s vyladěnou, čokoládovo-kávovou chutí. Pivo bylo vařeno s přídavkem laktózového cukru, který dodal pivu sladkost, plné tělo a energii. Alk.: 8,2 %.
 • Anniversary Barrique Beer. Svrchně kvašené pivo stylu Belgian Dark Strong Ale, které se vyznačovalo vysokým obsahem alkoholu, bylo uvařené k 10.tému výročí založení minipivovaru Purkmistr. Pivo mahagonové barvy dozrávalo v dubovém sudu. Mělo velice jemnou chuť s tóny karamelu a whisky a hřejivé doznívání. V prodeji v červnu 2017.
 • Dne 10.6.2017 na čepu Purkmistr světlý ležák, tmavý ležák, polotmavý ležák, Písař pšeničné pivo, IPA 14°, Summer Ale 11°, German Pils 13°, Stout 11°, Barrique Beer 20°.
 • Dne 5.8.2016 na čepu: Purmistr světlý ležák, tmavý ležák, polotmavý ležák, Písař pšeničné pivo, Brown Ale 13, Cherry Stout 11, Míchaný nápoj z piva malina, Stout 11 a CoCo ALE 9.
 • V červenci také na čepu speciál Stout Black Cherry. Samotná paní sládková z ručně nasbíraných třešní uvařila echt sirup, který dodal pivu tu správnou chuť a jedinečnost.
 • Minipivovar představil v červenci 2016 světlý devítistupňový, svrchně kvašený ale s názvem Coco Chmel, do něhož byl přidán čerstvý kokos a to ve dvou fázích výroby ve chmelovaru a do ležáckého tanku. Pivo bylo charakteristické silným ovocným aroma získaným z amerických chmelů, lehkou hořkostí a samozřejmě jemnou kokosovou příchutí.
 • Lehké letní osvěžující Ale 11° pivo od 6.6.2016 na čepu. Jednalo se o svrchně kvašené pivo z anglo-americké pivní kultury.
 • Minipivovar uvařil Nakuřovaný speciál Karla IV. Jednalo se o polotmavý, třinácti stupňový, nakuřovaný speciál. Nakuřované pivo zde pravidelně vařilo jednou za rok k oslavě narozenin Pivovarského dvora. Jelikož bylo však v roce 2016 výročí mnohem významnější, a to bylo 700 let od narození nejvýznamnějšího českého panovníka a římského císaře, uvařili toto pivo k uctění Karla IV. Nakuřovaný = v dřívějších dobách, kdy bylo pivo v „plenkách“, bylo naprosto běžným zvykem, že se slad vysoušel nad ohněm, tím pádem zrna sladu absorbovala kouř, který se pak „uzenou“ příchutí projevil ve finální chuti tehdejšího piva. Proto se v Purkmistru domnívali, že pivo, vařené za dob Karla IV. mohlo chutnat přibližně takhle, jak ho 11.5.2016 uvařili.
 • Minipivovar představil v dubnu 2016 novinku: Purkmistr Brown Ale 13. Bylo to svrchně kvašené pivo původně vařené v Anglii. Vyznačovalo se silnou sladovou chutí s karamelovým základem a dozníváním s tóny tropického ovoce. Ve vůni se mísila borovicová pryskyřice s tóny citrusových plodů.
 • Ode 13.4.2016 byla na čepu novinka – Purkmistr mnichovský ležák 12 polotmavý. Jednalo se o tělnaté, příjemně nasládlé pivo s doznívajícím sladovým aroma, lehkou až střední hořkostí a hustou pěnou, která výborně držela.
 • Minipivovar představil v dubnu 2016 novinku v pivním portfoliu – German Pils 11. Jednalo se o spodně kvašené pivo německého původu, s velice lehkým a osvěžujícím charakterem. Pivo bylo připraveno ze směsi ječných a pšeničných sladů, čímž si získalo lehkou, světlou barvu. Pro pivo použili chmele: Hallertauertradition, Spalterselect a Sládek, takže bylo lehce aromatičtější. Obsah alkoholu 4,5%.
 • Sládci uvařili v únoru 2016 úplně nové pivo. Jednalo se o 14°, svrchně kvašenou, pšeničnou IPU. Toto pivo okouzlilo skvělým ovocným aroma, které bylo podtržené vyšší hořkostí a krásně hutnou pěnou.
 • Sládkové minipivovaru připravili v lednu 2016 opravdu speciální, limitovanou edici vymražovaného Russian Imperial Stoutu. Jednalo se o 30 lahví při objemu 0,33 l, jež byly k dostání na hotelové recepci. Vymražení původního R.I.S. umocnilo obsah alkoholu na neuvěřitelných 15% a zároveň zvýraznilo chuťové a aromatické vlastnosti tohoto piva.
 • Od 29.1.2016 byla na čepu novinka – Purkmistr Strakonož 13% – polotmavé
  Pivo německého původu zvané Kellerbier nebo také Zwickelbier. Je to spodně kvašené pivo, v aroma i chuti se může projevovat kvasničnost, karamelové a oříškové tóny po sladu a samozřejmě příjemná chmelová hořkost. Jméno Strakonož vzniklo kombinací příjmení našich sládků Straková a Nožička.
 • V minipivovaru uvařili v lednu 2016 historicky nejsilnější pivo, šlo o Purkmistr R.I.S. 19°. Purkmistr R.I.S. byl rusian imperial stout 19°, svrchně kvašené pivo anglického původu, které se nejvíce proslavilo díky exportu z Anglie do Rusku za dob Kateřiny Veliké.
 • Dne 28.12.2015 pustili na čep Purkmistr Bock polotmavý speciál (alk.: 6,8 %). Jednalo se o pivo z německé pivní kultury, které se vaří poměrně silnější a hlavně v zimních měsících.
 • Sládkové pivovaru v prosinci 2015 premiérově připravili speciální limitovanou edici vánočních vymražovaných piv. Tato specifická úprava spočívala ve zmražení piva, čímž se redukoval obsah vody, zvyšoval se obsah alkoholu a zároveň
  došlo ke zvýraznění sladové a chmelové chuti těchto pivních speciálů. Procesem vymražování přichystali 30 lahví
  Vídeňského a 30 lahví Vánočního speciálu.
 • Pivovar Purkmistr nachystal na konec roku 2015 čtrnáctistupňové pivo s názvem India Pale Ale, které je hořčí a má citrusové aroma, čtrnáctistupňový hutnější a sladší Vídeňský speciál připravený z vídeňského sladu a déle skladovaný. Třetím pivem byl sedmnáctistupňový vánoční speciál, který se hodí pro sváteční chvíle pohody.
 • Dne 1.10.2015 na čepu Purkmistr 12 % světlý ležák, Purkmistr 12 % polotmavý ležák, Purkmistr 12 % tmavý ležák, Purkmistr IPA světlá 15%, Písař 12 % pšeničné pivo, Purkmistr 12 % borůvkový ležák, Purkmistr 12 % vanilkový ležák, Purkmistr malina, Purkmistr 13 % Černice – světlý speciál.
 • Dne 17. 6. 2015 uvařili jubilejní 1000. várku piva od založení značky Purkmistr 6. 6. 2007. Jubilejní várkou byl Purkmistr polotmavý ležák 12 %.
 • Speciální várka piva k 8. narozeninám Pivovarského dvora. Nakuřovaný speciál Čaďour. (13° EPM, pivo tmavě zlaté barvy, slady: nakuřovaný, plzeňský, mnichovský, karamel, chmel: Žatecký poloranný červeňák, Sládek, obsah alkoholu: 4,2% obj., hořkost: 30).
 • Dne 3.6. na čepu 12% světlý ležák, 12 % polotmavý ležák, 12 % tmavý ležák, Ale 11%, Písař 12 % pšeničné pivo, 12 % cannabis, 12 % borůvkový ležák.
 • Od 15.4. nový člen Purkmistr pivní rodiny – Purkmistr Ale 11% (alk.: 4,5 %, hořkost 38 EBU, chmele: citra, galaxy, premiant).
 • Purkmistr velikonoční speciál 15%. Jednalo se o pivo plné a lahodné chuti, doplněné hořkostí chmele Saaz Late, který tomuto speciálu dodá delikátně jemné chmelové aroma. Barva tohoto spodně kvašeného speciálu byla sytě zlatá až bronzová. Tuto pivní lahůdku šlo vychutnat od 2. 4. Spodně kvašené. Obsah alkoholu 5,3%. Slady: plzeňský, mnichovský, karamelový. Chmele: Saaz Late, Sládek.
 • V minipivovaru v březnu obměnili nabídku speciálních ochucených piv. V pivnici byl k dostání Purkmistr 12° – vanilkový ležák a Purkmistr 12° canabisový.
 • Novinka února 2015 – California Ale. California pale ale je pivo amerického pivního stylu vycházející z klasického britského pale ale stylu za použití amerických chmelů. Barva tohoto speciálu byla jantarová, aroma citrusové až borovicové a v chuti můžete zaznamenat výraznou kořeněnou hořkost a ovocné tóny. EPM 14,0 %, alk.: 5,5 %. Chmelení: Cascade, slad: plzeňský, mnichovský, Carraded,vídeňský, pšeničný.
 • Dne 3.2.2015 na čepu piva Purkmistr 12 % světlý ležák, 12 % polotmavý ležák, 12 % tmavý ležák, Radní 14 % jantarový polotmavý speciál, Písař 12 % pšeničné pivo, Purkmistr12 % višňový ležák, 12 % zázvorový ležák.
 • Také před Vánocemi 2014 dozrál klenot mezi pivy – speciál typu barley wine – Lucrezia Borgia. Zájemci si mohli tento speciál v číslované lahvi rezervovat na recepci hotelu Purkmistr.
 • Od 26.11. 2014 na čepu Adventní speciál Purkmistr (vídeňský speciál 14%).
 • Od 21. 11. 2014 na čepu Ovesný Ale 13% (vyšší počet chmelení (Challenger) , alk.: 5,0 %, barva zlatá, použity ovesné vločky).
 • Dne 9.10.2014 na čepu 12 % světlý ležák, 12 % polotmavý ležák, 12 % tmavý ležák, 13 % Černice světlý speciál, Písař 12 % pšeničné pivo, 12 % fíkový ležák, 12 % křenový ležák a Purkmistr Nakuřovaný 15 %.
 • Od 17. 9. čepovali Nakuřovaný Purkmistr 15% (alk.: 6,0 %, nakuřované slady z Bavorska, jantarová barva, spodní kvašení).
 • Dne 20.7. na čepu Purkmistr 12 % světlý ležák, 12 % polotmavý ležák, 12 % tmavý ležák, 10 % světlý ležák, 12 % křenový ležák, 12 % borůvkový ležák, Purkmistr IPA 14 %.
 • Purkmistr American Pale Ale 13 % od 1. 7. 2014 na čepu.
 • Od 11. 6. čepovali Purkmistr IPA 14 %. Speciál s příjemnou hořkostí a znatelným citrusovým buketem.
 • Od 18. 5. čepovali novinku – Purkmistr Ale ( polotmavý speciál 13%, svrchně kvašené pivo, anglického typu, chmelené za studena a vyznačující se příjemným aroma, nižším řízem a kompaktní pěnou).
 • Na jaře 2014 v pivovaru opět připravili oblíbený míchaný nápoj ze světlého piva Purkmistr s příchutí malin. Od 7. 4. se šlo osvěžit malinovým Purkmistrem, který měl jen 2% alkoholu.
 • Od 14. 3. do 17. 3.2014 na čepu Purkmistr – zelený ležák svatého Patrika 12 %, ochucený třemi druhy bylin. Pivo se bude stáčet nejen do lahví, ale na přání také do sudů a soudků.

You may also like...