Minipivovar Parník Přerov

parnik_logo

adresa:
Tovární 1021/5, Přerov, 750 02

www.parnikpivovar.cz

cvesperova@parnikpivovar.cz

další info o pivovaru

články o pivovaru

                  
fotogalerie              etikety


Základní sortiment:
* Námořník 11 % světlé
* Kapitán 12 % světlý ležák
* Pirát 13 % polotmavý ležák

Na čepu a v prodeji bylo:

  • V dubnu 2017 na čepu Velikonoční pšeničný speciál Maják 12 %. Vařené infuzním způsobem ze dvou druhů chmele, pšeničných a ječných sladů, třikrát chmeleno.
  • Minipivovar od 27.2.2017 připravil nakuřovaný speciál Kotva 14 %. Nakuřovaný spodně kvašený speciál, připravovaný infuzním způsobem. Střední a vyvážená hořkost, chuť nakouřená a uzená, podporuje suchý konec. Má jantarovou barvu s přirozeným zákalem.
  • Minipivovar měl od 1. 12. 2016 na čepu speciál Admirál, který byl specifický svojí tmavou barvou a karamelovým aroma. Výrazná chmelová hořkost a kombinace ječných a pšeničných sladů s přídavkem sladu praženého byl ve vyvážené chuti. Vyšší stupeň piva byl záměrně volený do chladného období. Obsah alkoholu 6,3% obj.
  • Od 16.9.2016 na čepu Sv.Mikuláš. Další speciál z pivní rodiny ale má velice zajímavou historii při výrobě piva. abbey ale tradičně vyráběli mniši v belgických opatstvích jako ,,tekutý chléb,, v postním období. jedná se o svrchně kvašené pivo speciálními kvasnicemi abbey, vyrobené z ječných a speciálních sladů. Pivo se vyznačuje jemně nasládlou plnou chutí s příjemným hořkým a velmi svěžím dozníváním. Díky použití karamelového sladu má aromatický a karamelový charakter decentně doplněný zvýšeným objemem alkoholu, kterého bylo dosaženo dvojím kvašením. Barva jantarová – polotmavá s mírným řízem. Obsah alkoholu: 6,4% obj.
  • Od 24. března 2016 se můžete těšit na pšeničný speciál 14% Maják.
  • Od 20.10.2015 opět na čepu oblíbený 14 % Ananas (belgický speciál).