Minipivovar Nachmelená opice Krnov

Minipivovar Nachmelená opice Krnov

 nachmelenaopica_logo

adresa:
Krnov, Textilní č. 1

www.nachmelenaopice.cz

info@nachmelenaopice.cz

další info o pivovaru

články o pivovaru

                  
fotogalerie            etikety


Základní sortiment:
 
* Ležák 11 %
* Polotmavá 12 %
* Sun APA 12 %
* IPA 14 %
 

Na čepu a v prodeji bylo:
 

 • Od 16.10.2017 v prodeji nový speciál Honey Ale 13 % (med + chmel Citra).
 • Na konci září 2017 v prodeji speciál Fresh Hop 12%. Vyrobeno z čerstvě načesaného chmele odrůdy Žatecký poloraný červeňák. Poctivá spodně kvašená dvanáctka vařena na 2 rmuty. Pro bohatší chmelové aroma přidali chmel i za studena.
 • Minipivovar na konec léta 2017 připravil speciál Pšeničnou 13% s přídavkem ibišku. Jednalo se o silnější pšeničné pivo, do kterého přidali sušené květy ibišku na varně. Tím pivo získalo vedle aroma ibišku i narůžovělou barvu a příjemnou kyselost. Svěžest piva byla ještě umocněna jemným studeným chmelením.
 • Na konci července 2017 v prodeji poslední ze série Single Hop APA 11%. Tentokrát s chmelem Idaho, pro který je typické aroma po ananasu,citrusu a meruňce.
 • V červnu 2017 v prodeji Single Hop APA 11% s chmelem Jarrylo.
 • Nachmelený úsměv, tj. „Hoppy Smile Editionn“ …Minipivovar nachystal sérii 4 piv typu SINGLE HOP, tzn. piva chmelená jak na varně tak za studena jedinou odrůdou chmele. Šlo o 4 várky za sebou, které byly vařeny vždy stejně za použití stejných sladů ale s jinými chmely. Vybrali zajímavé odrůdy chmele (Jarrylo, Mosaic, Eldorado, Idaho). Od půlky května 2017 v prodeji.
 • Od 6.4.2017 šel do prodeje další speciál Velikonoční zelená 11%. Šlo o spodně kvašený ležák s přídavkem přírodního koncentrátu, což byl výtažek z rostlin, který pivu dodal jemně zelenou barvu.
 • Od 13.3.2017 měl minipivovar v prodeji Stout 12 %, černé pivo irského typu připravené ke svátku svatého Patrika. V chuti a vůni naleznete výrazné aroma kávy a čokolády se suchým až trpkým doznívaním typickým pro pivní styl stout.
 • Minipivovar na oslavu 1 roku provozu uvařil nový speciál. Po vzoru belgických klášterů se stali mnichy a uvařili pivo ve stylu „trapistického piva“. Bude to Belgian Dubbel 16%, polotmavý svrchně kvašený hutný speciál. V chuti a vůni najdete karamel, kandované ovoce, švestky, trošku čokolády. Dostupné bylo od začátku prosince 2016.
 • Minipivovar uvařil 2 várky Honey Ale 13 % a ve fázi hlavního kvašení přidávali med, který nasbíraly včelky z Města Albrechtic. Medový svrchně kvašený speciál v limitované edici byl v prodeji na konci září 2016.
 • Minipivovar dne 10.6.2016 představil 12. hráče českého národního týmu pro ME ve fotbale – Kopičák 12 %. Byla to extra hořká a poctivá 12 %, kdy při posledním chmelení byl na varně použit český chmel Kazbek.
 • Dne 13.4.2016 poprvé v minipivovaru uvařili nový druh piva, které se jmenoval SUN APA 12%. Pivo patřilo do stylu American Pale Ale, takže se jednalo o svrchně kvašené světlé pivo, do kterého se přidaly americké chmely pro studené chmelení. V krnovském případě to byly Cascade a Amarillo. SUN APA 12% bylo spíše svěží, lehčí a osvěžující verze IPA. V prodeji na konci dubna 2016.
 • V Minipivovaru uvařili další speciál – Easter Stout 12 %, černé svrchně kvašené pivo typu stout velmi podobné slavnému irskému Guinnessu. V prodeji od 18. března 2016.
 • Minipivovar uvařil speciál s názvem Ich liebe dich 16 %. Použili speciální chmely, novozélandský Waimea a americký Centennial, které dali na varně i do tanku za studena. Na začátku února 2016 bylo pivo v prodeji.

Mohlo by se vám líbit...