Minipivovar Nachmelená opice Krnov

nachmelenaopica_logo

adresa:
Krnov, Textilní č. 1

www.nachmelenaopice.cz

info@nachmelenaopice.cz

další info o pivovaru

články o pivovaru

                  
fotogalerie            etikety


Základní sortiment:
* Ležák 11 %
* Polotmavá 12 %
* Sun APA 12 %
* IPA 14 %

Na čepu a v prodeji bylo:

  • Od 6.4.2017 šel do prodeje další speciál Velikonoční zelená 11%. Šlo o spodně kvašený ležák s přídavkem přírodního koncentrátu, což byl výtažek z rostlin, který pivu dodal jemně zelenou barvu.
  • Od 13.3.2017 měl minipivovar v prodeji Stout 12 %, černé pivo irského typu připravené ke svátku svatého Patrika. V chuti a vůni naleznete výrazné aroma kávy a čokolády se suchým až trpkým doznívaním typickým pro pivní styl stout.
  • Minipivovar na oslavu 1 roku provozu uvařil nový speciál. Po vzoru belgických klášterů se stali mnichy a uvařili pivo ve stylu „trapistického piva“. Bude to Belgian Dubbel 16%, polotmavý svrchně kvašený hutný speciál. V chuti a vůni najdete karamel, kandované ovoce, švestky, trošku čokolády. Dostupné bylo od začátku prosince 2016.
  • Minipivovar uvařil 2 várky Honey Ale 13 % a ve fázi hlavního kvašení přidávali med, který nasbíraly včelky z Města Albrechtic. Medový svrchně kvašený speciál v limitované edici byl v prodeji na konci září 2016.
  • Minipivovar dne 10.6.2016 představil 12. hráče českého národního týmu pro ME ve fotbale – Kopičák 12 %. Byla to extra hořká a poctivá 12 %, kdy při posledním chmelení byl na varně použit český chmel Kazbek.
  • Dne 13.4.2016 poprvé v minipivovaru uvařili nový druh piva, které se jmenoval SUN APA 12%. Pivo patřilo do stylu American Pale Ale, takže se jednalo o svrchně kvašené světlé pivo, do kterého se přidaly americké chmely pro studené chmelení. V krnovském případě to byly Cascade a Amarillo. SUN APA 12% bylo spíše svěží, lehčí a osvěžující verze IPA. V prodeji na konci dubna 2016.
  • V Minipivovaru uvařili další speciál – Easter Stout 12 %, černé svrchně kvašené pivo typu stout velmi podobné slavnému irskému Guinnessu. V prodeji od 18. března 2016.
  • Minipivovar uvařil speciál s názvem Ich liebe dich 16 %. Použili speciální chmely, novozélandský Waimea a americký Centennial, které dali na varně i do tanku za studena. Na začátku února 2016 bylo pivo v prodeji.