Minipivovar Květnice Tišnov

 květnice_logo

adresa:
Hornická 1698, 666 03 Tišnov

www.pivovar-kvetnice.cz

info@pivovar-kvetnice.cz

články o pivovaru

                  
fotogalerie              etikety


Základní sortiment:
 
* Květnický světlý 11° ležák
* Květnický polotmavý 11° ležák
* Květnický polotmavý 13° speciál
 

Na čepu a v prodeji bylo:
 

 • Pokračováním v edici 13% speciálů, přišli v dubnu 2017 se světlou verzí. Jednalo se opět o kombinaci sladů, použili tentokráte pro zpestření Carared, který dodává pivu mírně načervenalou barvu. Byl použit v malé míře, aby výsledek byl stále ještě v mezích světlého piva. Pro druhé chmelení byla použita žatecká odrůda Rubín, která dodává mírně kořenité a bylinkové aroma.
 • Pivovar v prvním březnovém týdnu 2017 pustil do distribuce dvě nová piva. Tím prvním byl Žitný ležák s EPM 12 %. Žitné slady byly v sypání zastoupeny 50 %, takže specifické aroma a chuť žita byla výrazné.
  Druhým pivem byla světlá 12 %. Jednalo se o první várku tohoto piva, které by rádi vařili v mimosezóně. Při přípravě byl kladen důraz na chmelení, takže ležák byl chmelen na 4x, pro aromatické chmelení byla použita odrůda Saaz Late, což je potomek slavného žateckého červeňáku.
 • Avizované rozšíření proběhlo. Rozšířili se o 2 kvasné spilkové nádoby a 5 ležáckých tanků. Dne 10.2.2017 ještě přivezli CK tank, ve kterém se chystali připravovat svrchně kvašená piva.
 • Lednový 13 % speciál bylo spodně kvašené pivo, základ ze světlého sladu byl doplněn bavorským sladem a v menší míře dvěma typy karamelových sladů. Byl samozřejmě adekvátně nachmelen, aby výsledná chuť byla vyvážená. Jednalo se o prvního zástupce z řady speciálů, kterými byla v různých variacích zpestřována stálá nabídka. Alkohol: 5,4 %.
 • Pivovar během ledna 2017 rozšířil dosti podstatně ležácký sklep a spilku. Tím pádem měli nejen širší sortiment piv, ale také větší kapacitu.
 • V pivovaru se „narodil“ Vídeňák. Jeho život započal již v září, kdy byl uvařen a poté se zakuklil v ležáckém tanku, aby se listopadu 2016 dostal na svět jako vyzrálý 12% ležák.
  Středně sladová, velmi jemná chuť s nižší hořkostí a decentním chmelovým aroma, aby vynikla chuť vídeňského sladu, který je v sypání zastoupen více než 60%.
 • Samotná výroba piva je umístěna v Tišnově, v budově bývalé sauny, v těsné blízkosti letního kina.
 • První ochutnávka a zahájení prodeje proběhlo dne 30.6.2016 v obalech (PET a sudy) tak i v restauracích Na terase na Hornické (levé křídlo budovy kde mají provozovnu) a také ve Sklepě na ulici Jungmannové.