Minipivovar Květnice Tišnov

bahno_logo

adresa:
Hornická 1698, 666 03 Tišnov

www.pivovar-kvetnice.cz

info@pivovar-kvetnice.cz

články o pivovaru

                  
fotogalerie


Základní sortiment:
* Květnický světlý 11° ležák
* Květnický polotmavý 11° ležák
* Květnický polotmavý 13° speciál

Na čepu a v prodeji bylo:

10


  • Avizované rozšíření proběhlo. Rozšířili se o 2 kvasné spilkové nádoby a 5 ležáckých tanků. Dne 10.2.2017 ještě přivezli CK tank, ve kterém se chystali připravovat svrchně kvašená piva.
  • Lednový 13 % speciál bylo spodně kvašené pivo, základ ze světlého sladu byl doplněn bavorským sladem a v menší míře dvěma typy karamelových sladů. Byl samozřejmě adekvátně nachmelen, aby výsledná chuť byla vyvážená. Jednalo se o prvního zástupce z řady speciálů, kterými byla v různých variacích zpestřována stálá nabídka. Alkohol: 5,4 %.
  • Pivovar během ledna 2017 rozšířil dosti podstatně ležácký sklep a spilku. Tím pádem měli nejen širší sortiment piv, ale také větší kapacitu.
  • V pivovaru se „narodil“ Vídeňák. Jeho život započal již v září, kdy byl uvařen a poté se zakuklil v ležáckém tanku, aby se listopadu 2016 dostal na svět jako vyzrálý 12% ležák.
    Středně sladová, velmi jemná chuť s nižší hořkostí a decentním chmelovým aroma, aby vynikla chuť vídeňského sladu, který je v sypání zastoupen více než 60%.
  • Samotná výroba piva je umístěna v Tišnově, v budově bývalé sauny, v těsné blízkosti letního kina.
  • První ochutnávka a zahájení prodeje proběhlo dne 30.6.2016 v obalech (PET a sudy) tak i v restauracích Na terase na Hornické (levé křídlo budovy kde mají provozovnu) a také ve Sklepě na ulici Jungmannové.