• Nezařazené

Horská 10

holba-horska-10Novinka Pivovaru Hanušovice – Horská 10 od začátku září plní první půllitry. Konzumenti si ji mohou dopřát čepovanou i v lahvích. Jako první pivovar zaváží restaurace v Jeseníkách a na Olomoucku. Hned poté pokryje gastro i obchodní síť v republice. Vše ukazuje na to, že bude úspěšná a prodeje ještě letos dosáhnou na 10 tisíc hl. Horská 10 je světlé výčepní pivo s nižším obsahem alkoholu 4,2 procent. Je oslavou chuti a výjimečná z mnoha pohledů. U jejího zrodu tentokrát stáli nejen pivovarníci, ale také příznivci dobrého piva. Společně jí dali jméno a dovedli její chuť k dokonalosti. „Šlo nám o pivo vařené takřka na míru, přesně podle chuti. Aby nadchlo pivaře a nejen je. Věříme, že potěší i ty, co si pivo dají třeba jen občas, ale to dobré poznají a potrpí si na chuť a kvalitu. Desítku někteří měří skrz prsty a to má ta naše změnit. Povedla se a my věříme, že to dokáže,“ říká zkušený pivovarník a ředitel Holby Vladimír Zíka.
Horská 10 je pivo s jiskrou horského pramene, vůní čerstvého chmele a mohutným tělem, které krásně zažene žízeň a o degustační blaho vás rozhodně neošidí. Když přivoníte, cítíte vůni poloraného červeňáku, pivovarníky nejvyhledávanějšího chmele s jedinečným aroma. Po napití překvapí svou plností. Je daná neobvyklým sypáním sladů i jejich složením. A budou spokojeni i ti, kteří očekávají vyšší a přitom jemnou, v ústech rozvíjející se hořkost.
Mimořádné chuťové vlastnosti, osobitou charakteristiku a vysokou pitelnost dává Horské 10 tradiční receptura spolu s prvotřídními surovinami. Zatímco chmel je z Tršicka a slady z proslulých moravských ječmenů, vodu, coby základ každého piva, čerpají v Holbě z vlastních pramenů v areálu pivovaru. Hanušovičtí totiž dobře vědí, co přináší zlatému moku jeho jedinečnost. Surovin od regionálních pěstitelů si tady obzvlášť cení a mají štěstí, že jim ty nejlepší rostou takřka kolem komína. Díky svému pivovarnickému fortelu, poctivosti a snažení je pak dokážou proměnit v jedinečný zlatý mok z hor, který zažene žízeň a současně potěší

 

You may also like...