Warning: html_entity_decode(): charset `' not supported, assuming utf-8 in /DISK2/WWW/pivovary.info/zpravy/wp-content/plugins/content-views-query-and-display-post-page/includes/compatibility.php on line 386 Řemeslný pivovar Morava Frýdek-Místek – Pivovary.Info

Řemeslný pivovar Morava Frýdek-Místek

Warning: html_entity_decode(): charset `' not supported, assuming utf-8 in /DISK2/WWW/pivovary.info/zpravy/wp-content/plugins/wordpress-plugin-for-simple-google-adsense-insertion/WP-Simple-Adsense-Insertion.php on line 67 Warning: html_entity_decode(): charset `' not supported, assuming utf-8 in /DISK2/WWW/pivovary.info/zpravy/wp-content/plugins/wordpress-plugin-for-simple-google-adsense-insertion/WP-Simple-Adsense-Insertion.php on line 78
 

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

adresa: Jiřího Trnky 82, 738 01 Frýdek-Místek

www.pivovarekmorava.cz

e-mail: info@pivovarekmorava.cz

   Základní sortiment:


Na čepu a v prodeji bylo:

 

 • V listopadu 2019 novinka – Rabung 18 % a obsahem alkoholu 7,5 %. Šlo o Baltic Porter.
 • V červnu 2019 novinka – Morava Fresh. Pomelo-grapefruit , míchaný nápoj z výčepního piva s obsahem alkoholu 2,1 %. Svěží, jemná čistá vůně, chuť po sladu a chmelu, jemná harmonická hořkost, příjemná říznost.
 • V únoru 2019 na čepu Gejša 12 %. Svrchně kvašený jasmínový Ale.
 • V červenci 2018 připravil pro své fanoušky pivovar černou desítku Darken 10 %. Tmavé výčepní pivo, hořkost s jemnými chmelovými tony se snoubí s charakteristickou karamelovo-kávovou chutí. Spodně kvašení, EPM 10 %, Alk.: 3,8 %, Hořkost 28 IBU, Barva 90 EBC.
 • V červnu 2018 pivovárek připravil zejména pro obyvatele města 2 nová piva: Frýdečák (hořký, spodně kvašený, za studena chmelený ležák českou odrůdou Kazbek, EPM 11,60 %, Alk.: 4,7 %, Hořkost 34 IBU, Barva 13 EBC) a Místečák (výrazně hořký spodně kvašený ležák rubínové barvy, kombinace 4 druhů sladu, EPM 12,60 %, Alk.: 5,1 %, Hořkost 37 IBU, Barva 17 EBC)
 • V květnu 2018 další speciál – APA Morava 13 %. Pro chmelení použili originální americké chmely Crystal a HBC 342. Příjemná hořkost a svěží citrusová vůně. EPM 13,1 % Alk.: 5,2 % Hořkost 35 IBU Barva 20 EBC.
 • V prosinci 2017 v prodeji Vánoční speciál. Zdejší sládci experimentovali s medem, skořicí a pomerančovou kůrou. Vše se jim podařilo dokonale spojit s Nefiltrovanou 12.
 • Od 8.12.2017 v prodeji novinka – Abbey 12 %. Byl to svrchně kvašený tmavší ale, který ve vůni skrývá karamelové a ovocné tóny.
 • Od 6.11.2017 v prodeji další pivní speciál. Tentokrát to byl svrchně kvašený, za studena chmelený extra hořký Bitter Ale 14%. Svrchně kvašené pivo s výraznější hořkosti, bohaté na aromatické látky, zejména po směsi kořenitých vůní a vůni citrusů po studeném chmelení.
 • V září 2017 Představil další pivní speciál. Tentokrát se jednalo o Bavorský ležák 12%. Jednalo se o pivo spíše světlé s původní stupňovitostí 12,3. Pivo se vyznačovalo střední až vyšší hořkostí a vyšší plností. Šlo o ležák, který byl fermentován kvasnicemi spodního kvašení, které nevytvářejí příliš bohaté aroma, takže daly vyniknout opravdu sladové vůni z použitého mnichovského sladu.
 • Pivovárek nabídl od srpna 2017 další letní pivní speciál. Tentokrát se jednalo o Moravu Summer Day Ale 11%. Chmeleno za studena americkým chmelem Citra. Kořenitá až květinová vůně obohacena citrusovými tóny.
 • Od 5.6.2017 šlo ochutnat nový speciál Cherry 10 %. Cherry Morava 10% byla lehká letní varianta výčepního spodně kvašeného piva. Pivo s příchutí cherry bylo obohaceno kvalitním cherry koncentrovaným likérem s 34% podílem ovocné složky přidaným ke zrajícímu pivu v ležáckých tancích. Pivo mělo příjemný nádech cherry v chuti i vůni. Díky likéru byl v pivu obsah alkoholu jako v ležáku. Barva piva byla světle jantarová.
 • Ginger Ale Morava bylo lehké svěží pivo typu Pale Ale, tedy světlé, svrchně kvašené pivo s původní stupňovitosti 11°. Typ použitých kvasinek svrchního kvašení daly vyniknout zázvorovému aroma, které bylo způsobeno dodanými loupanými čerstvými oddenky zázvoru lékařského (Zingiber officinale) přidávanými při vaření mladiny a do ležení v ležáckém tanku.
 • Pivovar Morava připravuje každoročně vždy na Zelený čtvrtek Velikonoční zelenou dvanáctku. Spodně kvašené pivo, které je možno ochutnat jen jednou v roce a to právě v období Velikonoc. Vařena dvourmutovým způsobem. S lehkými grepovými tony. Obsah alkoholu 4,9 %. V prodeji od 7.4.2017.
 • V březnu 2017 další novinka Imperial Stout Morava 20 %. Šlo o výrazně silné a hořké pivo s čokoládově-kávovou příchutí. Pivo mělo více než 8% obj. alkoholu a jeho typické aroma vyšších alkoholů bylo doplněno čokoládově-ovocnými tóny. Výrazná byla hnědá, krémová pěna a charakter nasycení byl spíše slabší. Pivo vyráběno pomocí kvasnic svrchního kvašení.
 • V únoru 2017 novinka – Porter 18 %. Charakteristika speciálu bylo, že je to pivo typu Baltic Porter, tedy silnějšího charakteru s výraznou sladovo-kávovou chutí, vysokým obsahem objemového alkoholu, velmi výraznou hořkostí, tmavou barvou a bohatou krémovou pěnou s kávovým nádechem. Pivo bylo spodně kvašené a bylo vyrobené pouze z českých surovin. Základní specifikace: EPM: 18,05 %, obsah alkoholu (objemový): 7,5 % obj. Hořkost (BU): 60,barva: 120 EBC a pH: 4,7.
 • Dne 1.12.2016 nový speciál z řady „Pečeť sládků“ – I.P.A. 14 %. Zdejší sládci vyrobili jen omezené množství tohoto svrchně kvašeného piva. Obsah alkoholu 6 %. Dvakrát chmeleno zastudena.
 • Na akci – Karolina Oktoberbest v Ostravě (14.-15.10.2016) připravili teplý alkoholický pivní nápoj, Pivní sladinku. Tento nápoj v dobách minulých pila pivovarnická chasa při vaření piva v šalandě. Sládek odlije několik litrů horké sladinky, poté přidá trochu rumu a vznikne sladký nápoj s krásnou vůní, který vás dokonale zahřeje.
 • Dne 25.8.2016 v prodeji piva: Světlá 12, Polotmavá 11 a Medovo-ořechový speciál 11.
 • Již dříve avizovaný Vídeňský speciál nabídli k ochutnání od 22.2.2016. Vídeňský speciál poprvé vyrobil rakouský pivovarník Anton Dreher v první polovině 19. Století. K výrobě tohoto piva použil „lehce natažený“ slad (skladovaný déle za vyšších teplot, má tedy i tmavší barvu než klasický světlý). Díky tomuto sladu má vídeňský speciál měděnou barvu a charakteristickou nasládlou, hebkou sladovost, někdy spojenou s příjemně kořeněným dozníváním chuti.
 • Poslední speciál roku 2015 byl Výroční speciál. Dne 20. 12. 2015 to byly přesně dva roky, kdy zahájili činnost Pivovárku Morava a proto chtěli nabídnout další speciál. Tentokrát to bylo tradiční české pivo, které bylo uvařeno třírmutovým způsobem. Lišilo se stupňovitostí, ta byla 15° a úměrně tomu bylo i vyšší % alkoholu (6%).
Čtěte také:  Minipivovar Medojed Ostrava
 • Sládci minipivovaru na konec roku 2015 připravili Medovo-ořechový speciál Morava 11°.
  Medovo-ořechový speciál byl polotmavé pivo s charakteristickou vůní vlašského ořechu, který se mísí v chuti s pravým kvalitním domácím medem.
 • Na dny Českého piva roku 2015 připravili pivo Morava Svatováclavský speciál 14°. Šlo o svrchně kvašené pivo, které se vyznačoval vyšší stupňovitostí 14°, vyšším obsahem alkoholu, vyšší hořkostí a výrazným chmelovým aroma způsobeným tzv. chmelením za studena.
 • Od září 2015 po letním období na čepu Černý ležák Morava 11 %. Byl charakteristický příjemnou karamelově kávovou vůní a příjemnou hořkostí.
 • V červnu na čepu letní Pšeničné pivo. Svrchně kvašené pivo vařené ze sladu pšenice, obsah alkoholu letních 4,1 %.
 • Od 30.4.2015 nabídli oblíbenou IPA Moravu, svrchně kvašený anglický speciál, stupňovitost 13 °, obsah alkoholu 5,5 %.

You may also like...