Minipivovar Moucha Praha-Braník

 ostruzna_logo

adresa:
Údolní 212/1, Praha 4-Braník (areál bývalého pivovaru Braník)

www.mouchapivo.cz

pivo@mouchapivo.cz

články o pivovaru

                  
fotogalerie

 moucha_14branickamoucha_masarka


Základní sortiment:
* Česká moucha světlý ležák 11°
* Moniak světlý ležák 12°
* Mušák světlý ležák 13°

Na čepu a v prodeji bylo:

 • V únoru 2017 v prodeji novinka – Masařka. Polotmavý speciál. Alkohol 5,3% obj.
 • V prosinci 2016 šlo ochutnat v prodejně novou Branickou Čtrnáctku.
 • Od října 2016 vlastní pivo v prodeji.
 • V Braníku to zase vonělo v létě 2016 chmelem. Do vaření piva se tu v prostorách bývalých stájí pustil minipivovar Moucha, který si tu coby nový nájemník zřídil svou domovskou základnu. Jak řekl jeho zakladatel Petr Moucha, pivovar Moucha dolítal a přistál v Braníku.
  „Čtyři roky jsme fungovali jako takzvaný létající pivovar, tady pivovar bez domova, který vaří, kde se dá. Nyní máme radost, že jsme zakotvili,“ řekl Petr Moucha kontrolující teplotu v nerezovém kotli tak zvané varny plné sladiny a mláta.
  V pivovaru ve čtvrtek ráno začali vařit první tisícovku litrů chmelového moku, která, pokud se várka podaří, poslouží k pití. Pivovar přitom dělá při jeho výrobě čest označení minipivovar. Na výrobu zde stačí tým o třech lidech.
  „Postupně bude samozřejmě výroba větší a náročnější. S tím, co tu nyní vidíte, je v budoucnu možné vařit až pět tisíc hektolitrů piva,“ popsal Václav Potěšil z firmy Pivo Praha. Ta dodala potřebnou technologii k vaření piva, jako je takzvaná varna, kde se pivo vaří, spilka, kde pivo kvasí, a ležácký sklep, tedy místo, kde pivo zraje.
  Proces je stále v první fázi, a tak by ochutnávání kouřícího moku bylo bohužel předčasné. Ač jde pouze o zkušební provoz, pro Branický pivovar je to obrovský krok kupředu. Po devíti letech zde vzniká první pivo od přesunutí výroby piva Braník na Smíchov. „Je to hodně dobrý pocit, když tohle místo opět plní svůj účel, byť ne v prostorách hlavní budovy,“ dodal Moucha.
  Tým pivovaru, oděný do stejnokrojových černých triček s potiskem much lezoucích jeho nositelům po zádech, má kromě počtu členů ještě jedno specifikum. Sládkovou zde dělá Daniela Tallová, která coby studentka střední pivovarnické školy aspiruje na nejmladší sládkovou v Česku. (zdroj: praha.idnes.cz/branicky-pivovar-pivo-minipivovar-moucha-praha-f57-/metro.aspx?c=A160811_220132_praha-metro_lupo)
 • Projekt „Pivo Moucha“, který vařil své produkty v minipivovaru v Chýni u Prahy, od ledna 2015 změnil svůj název na Pivovar Moucha a budoval minipivovar v bývalém pivovaru Praha-Braník.