Minipivovar Labuť Litoměřice

 

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

adresa: Zítkova 784/5, 412 01 Litoměřice

www.minipivovarlabut.cz

e-mail: info@olor.cz

   Základní sortiment:

* Světlý 12% ležák Labuť
* Polotmavý 12% ležák Labuť
* 10% světlé výčepní pivo Labuť


Na čepu a v prodeji bylo:

 • Na konci září 2020 na čepu 14% American Nugget. Silné světlé svrchně kvašené pivo. Americká varianta klasického anglického piva APA je chmelená americkými a novozélandskými chmely, které dodávají pivu specifickou hořkost a výraznou vůni po citrusovém ovoci. Alk. 6%.
 • Dne 25.9.2020 na čepu 11% Kellerbier, 12% světlý ležák, 12% polotmavý ležák 13% světlý Ale a novinka 14% American Nugget.
 • Od 24.1.2020 novinka 14% Rye Ale Labuť. Zajímavou variantou pivního stylu „ALE“ je toto svrchně kvašené pivo s přídavkem žitného sladu. Zde připravili žitný speciál z pěti druhů sladů, kde podíl sladu žitného je 25%. Díky žitnému sladu má pivo vyšší hutnost a plnost. Hořkost a aroma dosahujeme čtyřmi druhy amerických chmelů. Ve svěží vůni můžete cítit citrusové a angreštové tóny.
 • Na konci prosince 2019 na čepu 16 % Medová Labuť. Ochucené silné polotmavé medové pivo, spodně kvašené, připravované ze čtyř druhů speciálních sladů, tří druhů chmelů a 18 kg pravého medu od litoměřických včelařů. Pivo se vyznačuje plným tělem, vyšším řízem, příjemnou hořkostí, nasládlou chutí po medu. Obsah alk.: 6,5%.
 • Od 16.7.2018 na čepu letní speciál 8% Summer Mango Ale Labuť. Lehký Ale s přídavkem žitného sladu, který dodal pivu sametovou hutnost a plnost. Kombinace amerických chmelů podpořila příjemnou hořkost a citrusové aroma. Vše pak bylo skvěle podpořeno šťávou z tropického manga. Alk.: 2,9 %.
 • V květnu 2018 nově na čepu speciál 18 % American Coffee PORTER Labuť. Tmavý svrchně kvašený special typu Porter. Labutí Porter byl uvařen z 5-ti druhů sladů s přídavkem ovesných vloček pro zjemnění chuti. Dále byla použita aromatická káva z Vietnamu. Hořkost piva tvořily 4 druhy chmelů ze Slovinska, Nového Zélandu a Velké Británie. Tyto kombinace daly pivu aroma po čokoládě a zrajícím ovoci. Obsah alkoholu: 7,8 %.
 • V březnu 2018 na čepu 15 % Stout Labuť. Pivo tmavší až černé barvy s praženou kávovou a čokoládovou vůní. Stout Labuť byl uvařen ze sedmi druhů speciálních sladů a dvou druhů amerických chmelů. Střední říz se středním tělem a velmi lehká alkoholová hřejivost v závěru. Pivo vzniklo ve spolupráci s pivovarem Falkon. Obsah alk.: 6,4%.
 • V prosinci 2017 na čepu 15 % Belgian Ale Labuť. Svrchně kvašený speciál inspirovaný belgickou pivní scénou. Jednalo se o svrchně kvašené pivo uvařené z belgických sladů, dvou druhů anglických chmelů a belgických kvasinek. Tyto kvasnice dodávají pivu výrazné aroma, kde můžete například cítit vůni banánů, hřebíčku a rozinek. Hořkost u těchto piv je nižší a bývají jemně nasládlá. Hořkost – 20 IBU Alkohol – 6,3 %.
 • V září 2017 nově na čepu 11% Witbier. Belgická varianta svrchně kvašeného pšeničného piva ochucená koriandrem, pomerančovou kůrou a heřmánkem. Witbier měl bledou barvu, světlounkou pěnu, střední říz a nižší plnost. Alk.: 4,2%.
 • Dne 17.8.2017 na čepu novinka, 12 % německý Ale typu Kölsch. Svrchně kvašené pivo z oblasti Kolína nad Rýnem. Bledě zlatá barva, jemná pěna, vůně slabě sladová a příjemně ovocná po malinách. Pivo mělo jemnou vyváženou chuť sladu a ovocných tónů s jemnou hořkostí, tělo bylo středně slabé s nižším řízem. Alk. 5%.
 • Dne 1.6.2017 na čepu 10 % výčepní, 12 % světlý ležák, 12 % polotmavý ležák, 13 % Ale, 15 % Maibock.
 • Dne 27.1.2016 na čepu narozeninový speciál Black Wheat IPA 15 %. Svojí hořkostí připomínal piva typu IPA, ale kombinací tmavých ječných a pšeničných sladů a chmelením americkými chmely za studena získalo toto pivo velmi tmavou až černou barvu a hustou béžovou pěnu. Čokoládové a kávové tóny se snoubily s ovocnou vůní tropického ovoce, pryskyřice, hořké čokolády a praženého sladu.
 • Minipivovar měl na konci prosince 2016 na čepu novinku – 18 % Medový pivní speciál Labuť.
  Silný spodně kvašený medový speciál připravovaný ze čtyř druhů speciálních sladů, tří druhů chmelů a
  18 kg pravého medu od litoměřických včelařů. Obsah alk.: 7 %. Hořkost – 20 IBU Barva – 28 EBC
 • Minipivovar od 22.11.2016 nabídl pivo 15% Belgian Ale Labuť. Svrchně kvašený speciál inspirovaný belgickou pivní scénou. Jednalo se o svrchně kvašené pivo uvařené z belgických sladů, dvou druhů anglických chmelů a belgických kvasinek. Tyto kvasnice dodávají pivu výrazné aroma, kde můžete například cítit vůni banánů, hřebíčku a rozinek. Hořkost u těchto piv je nižší a bývají jemně nasládlá. Barva – 23 EBC. Hořkost – 20 IBU. Alkohol – 6,3%.
 • Minipivovar měl na počátku listopadu 2016 na čepu novinkový speciál – 16 % fresh hop Kazbek IPA.
  Tento speciál je možné uvařit pouze jednou do roka a to jen v okamžiku sklizně zeleného chmelu.
  Obsah alkoholu je 6,8%. Hořkost – 40 IBU. Barva – 20 EBC.
 • Dne 27.9.2016 na čepu dvě novinky: 11% Kellerbier (tzv. sklepní pivo) je nefiltrovaný, příjemně chmelený a spodně kvašený ležák. Má nižší až střední říz a střední plnost. V aroma i chuti se projevuje kvasničnost, karamelové a oříškové tóny po Mnichovském sladu a samozřejmě chmelová hořkost, přecházející do doznívání.
  Obsah alkoholu je 4,2%
  15% Oatmeal Pale Ale. Styl OATMEAL Pale ALE je u nás méně známý typ ENGLISH ALE. Pro výrobu se skutečně používají běžné ovesné vločky, jejichž aroma je v pivu cítit. Tento speciál je uvařen ze tří druhů speciálních sladů, tří druhů kvalitních anglických chmelů a anglických kvasnic svrchního kvašení.
  Obsah alkoholu je 6%. 15 EBC 33 IBU
 • Od 9.8.2016 na čepu 11% Hefewweizen Labuť. Pšeničné pivo bavorského typu. Svěží lehká chuť s banánovým a hřebíčkovým aroma je dosažena díky speciálním kvasinkám při kvašení. Hefeweizen je vyráběn s vysokým podílem pšeničného sladu, což dává hotovému pivu přirozený zákal. Minimální hořkost je dosažena kombinací českých chmelů. Alk.: 4,3%
 • Minipivovar měl v červenci 2016 nově na čepu speciál 11% WITBIER Labuť.
  Belgická varianta svrchně kvašeného pšeničného piva ochucená koriandrem, pomerančovou kůrou a heřmánkem. Witbier má bledou barvu, světlounkou pěnu, střední říz a nižší plnost. Je skvěle pitelné a osvěživé. V chuti a aroma dominuje ovocnost a lehčí trpkost. Chmelová složka je v podstatě neznatelná. Obs. alk.: 4,2%
 • Minipivovar měl koncem května 2016 na čepu novinku – 14 % Red Rye Ale Labuť. Svrchně kvašený žitný speciál z 5 druhů sladů, z toho 25% podíl žita, díky němu bylo v těle pivo hutnější a plnější. Barva měděná s červenými tóny. Hořkost a aroma dodávají 4 druhy amerických chmelů. Pivo mělo svěží vůni citrusů. Obs. alk.: 5,4%
 • Minipivovar měl od 2.5.2016 na čepu další pivní novinku – 16 % Maibock Labuť. Silný jantarový spodně kvašený pivní speciál původem z Bavorska. Pití tohoto piva je spojováno s jarem a měsícem květnem. Na rozdíl od klasického boku je Maibock světlejší a více chmelený. Aroma je sladové až medové. Vyšší plnost. Pěna bohatá až krémová a pevná. Lehká alkoholová hřejivost na závěr. Obs. alk.: 6,4%
 • Novinka 14% Extra Special Bitter Labuť od 20.4.2016 na čepu.
  Minipivovar nabídl svrchně kvašené pivo ve stylu English Pale Ale, s vyšším obsahem alkoholu a silnějším chmelením. Ačkoliv mají tato piva v názvu hořkost – bitter, příliš hořká nebývají. Extra Special Bitter patří do skupiny světlých hořkých piv. Barva bývá obvykle tmavší zlatá až jantarová. Chmeleno pouze anglickými chmely. Chuť je komplexní, poměrně výrazná, můžeme v ní nalézt ovocné tóny. Pivo bylo vyrobeno ve spolupráci s létajícím pivovarem Prager Laffe.
  Alk: 5,8 %.
 • Zajímavou variantou pivního stylu „ale“ bylo v dubnu 2016 svrchně kvašené pivo 14 % Rye Ale Labuť s přídavkem žitného sladu. V minipivovaru připravili žitný speciál z pěti druhů sladů, kde podíl sladu žitného je 25 %. Díky žitnému sladu mělo pivo vyšší hutnost a plnost. Hořkost a aroma dosahovali čtyřmi druhy amerických chmelů. Obsah alk.: 5,8 %
 • Od 25.3.2016 na čepu novinka – 17 % Chocolate Milk Stout Labuť. Velmi zajímavý typ pivního stylu Stout, často také nazývaný jako Cream Stout nebo Sweet Stout. Při jeho výrobě je přidáván nezkvasitelný cukr – laktóza. Kvasinky nejsou schopny tento cukr zpracovat, takže zůstává v pivu. Výsledkem je pak sladší a tělnatější chuť spojená i s vyšší energetickou hodnotou piva. Chocolate Milk Stout Labuť byl uvařen s přídavkem velmi kvalitního kakaa, které tomuto pivu propůjčuje čokoládové tóny ve vůni i v chuti. Pivo bylo uvařeno ve spolupráci s létajícím pivovarem Falkon. Obsah alkoholu: 6,6 %.
 • Dne 9.2.2016 na čepu 11% Kellerbier – tzv. sklepní pivo, 12% světlý leŽák Labuť, 12% polotmavý leŽák Labuť, 13% Ale Labuť
  15% India Coffee Robust Porter.
 • Od 29.1. 2016 byl na čepu narozeninový speciál India Coffee Robust Porter 15 %. Silnější svrchně kvašený pivní speciál ve stylu Porter s přídavkem velmi kvalitní indické kávy, která pivu dodává velmi výrazné kávové aroma.
 • Minipivovar měl v lednu 2016 na čepu nový speciál Imperial IPA 19 % Labuť. Svrchně kvašená silná varianta pivního stylu IPA. Vyvážená kombinace dvou světlých sladů a tří druhů amerických chmelů dodávaly tomuto pivu neuvěřitelnou kombinaci vůní a chutí v kontrastu s nezvykle vysokou hořkostí, to vše podtrhoval i vysoký obsah alkoholu. Pivo bylo vyrobeno ve spolupráci s létajícím pivovarem Falkon. IBU: 100 Ob. alk.: 9,1%.
 • Dne 30.11.2015 na čepu 11° Kellerbier – tzv. sklepní pivo, 12° světlý ležák Labuť, 12° polotmavý ležák Labuť, 13° ALE Labuť
  17° Medový pivní speciál Labuť.
 • Minipivovar měl 13.11.2015 na čepu svrchně kvašený pivní speciál světlé barvy s přídavkem žitného sladu 13 % Rye IPA Labuť. Mimořádně zajímavá chuť v sobě zpočátku nesla příjemné ovocné tóny, aby posléze překvapila velmi výraznou chmelovou hořkostí. Neméně zajímavé bylo aroma, kde zpravidla převládá vůně chmelu. Pivo bylo vytvořeno ve spolupráci s létajícím pivovarem Klinetz Katz. Alkohol.: 5,6 %
 • Dne 11.11.2015 na čepu 11° Kellerbier – tzv. sklepní pivo, 12° světlý ležák Labuť, 12° polotmavý ležák Labuť, 13° ALE Labuť
  13° Rye IPA – svrchně kvašený pivní speciál.
 • Dne 19.10.2015 na čepu novinka 13 % Labuť Fresh Hop Ale. Minipivovar připravil svrchně kvašený pivní speciál světlé barvy s výraznou hořkostí. Fresh Hop Ale 13 % byl chmelen čerstvým zeleným chmelem Kazbek z žatecké oblasti. Chmel byl odebrán přímo z česačky při sklizni. alk.: 5,4 %
 • Na konci září 2015 na čepu 11° Kellerbier (tzv. sklepní pivo), 12° světlý leŽák Labuť, 12° polotmavý leŽák Labuť, 13° ALE Labuť, 13° Rauchweizen – nakuřovaný pšeničný speciál.

You may also like...