Znojemský městský pivovar

Znojemský městský pivovar

 

adresa:
Hradní 87/2, 669 02 Znojmo

www.pivovarznojmo.cz

info@pivovarznojmo.cz

starší info o pivovaru

články o pivovaru

                  
fotogalerie            etikety


Základní sortiment:
 
* Znojemská 11 % světlý ležák
* Znojemská 12 % světlý ležák
 

Na čepu a v prodeji bylo:
 

 • Ve spolupráci s firmou Ampelos a Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským uvařil Znojemský městský pivovar speciální, svrchně kvašené pivo jménem Sauvin 11%. Šlo typově o Ale, se silnou ovocnou charakteristikou. Pivo bylo ještě obzvláštněno chmelem, jehož aroma připomíná Sauvignon blanc. Ampelos a VÚPS lokalizovali vinnou kvasnici, specifickou výhradně pro oblast Znojemska a jeho vinice. Jde o originální kmen vinařských kvasinek, který je patentován VÚPS v rámci výzkumného projektu Výzkumné senzorické centrum v Praze a Výzkumná a vývojová varna – udržitelnost a rozvoj (LO1312) podporovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Originální kmen vinařských kvasinek byl použit při zrání piva.
 • Znojemský městský pivovar uvařil v roce 2016 své existence 2143 hektolitrů piva. Šedesát procent výstavu tvořila jedenáctka, 21 % dvanáctka a zbytek speciály. Paradoxem však bylo to, že pivovar nemohl pivo propagovat a prodávat přímo v pivovarském areálu. Možné to bude až od roku 2021 kvůli ustanovením smlouvy mezi městem a Heinekenem, který zastavil výrobu v Hostanu v roce 2009.
 • Znojemský pivovar nabízel v prosinci 2016 Medovou adventní třináctku. Obsah alkoholu je 5,5 %. Spodně kvašený speciální ležák byl vyroben v kombinaci sladů plzeňského, mnichovského a karamelového. Byl použit i pravý med, který pivu dal nasládlou chuť i vůni. Pivo leželo ve sklepě 60 dnů, plnost a říz je vyšší.
 • Pivovar od 23.9.2016 nabízel svůj nejsilnější speciál – Doppelbock. Polotmavý speciál nefiltrovaný, nepasterovaný, alk. obj. 7,5 %. Spodně kvašené pivo vyrobené ze čtyř druhů speciálních sladů. Pivo bylo výrazně sladové s kávově-karamelovým dozníváním a vyváženou chmelovou hořkostí.
 • Pivovar pro‎ Pivní slavnost (11.6. 2016) uvařil originální speciál, Znojemskou pšeničnou 11%. Polotmavé pivo s jemnou karamelovou příchutí.
 • Od 15.4.2016 přišla na čepy znojemských šenkoven Vídeň.
 • V březnu 2016 v prodeji Velikonoční speciál – Jantarová 13 %.
 • Znojemský stout 13 % od 11.3.2016 na čepu.
 • Dne 19.2.2016 pivovar předvedl svůj ležák – Znojemskou 14 %, zvanou Zetko.
 • Po šestileté pauze se do centra Znojma znovu vrátila výroba piv. Zdevastovaný areál Hostanu, který v roce 2009 opustil Heineken měl prvního nájemce. Jednu z budov u vstupu, kde se v minulosti pivo nevařilo, si pronajala na 30 let společnost Znojemský městský pivovar. Pivovar byl otevřen 17. listopadu 2015. Následně začala firma se sanitací a přípravou na první jalovou várku. Technologie dodala svitavská společnost Czech Brewmasters.
 • V srpnu 2015 se objevilo v hostincích Znojemské pivo 11 %. Vařeno bylo prozatím v minipivovaru Na Kopečku ve Svitavách.

Mohlo by se vám líbit...