Minipivovar Loď Praha

 

   fotogalerie

   etikety

adresa: Dvořákovo nábřeží, Štefánikův most, Kotviště číslo 19, 110 00 Praha 1

www.pivolod.cz

e-mail: info@pivolod.cz


Na čepu a v prodeji bylo:

 
 

 • V květnu 2023 na čepu Prezident 11. Spodně kvašený polotmavý ležák. India pale lager (IPL) single hop Cascade.
  V pivu je chuť pražených sladů a vůně citrusů, převážně hořký grep a pomelo.
 • V lednu 2023 na čepu speciál Vltava 15. Spodně kvašené silné pivo. Plnost a měděnou barvu doplnila jemná chmelová hořkost, typická pro žatecký chmel. Jednalo se o odrůdu Saaz Comfort z Chmelařského institutu v Žatci. Kounický slad byl použit plzeňský a mnichovský (15 % EPM, 5,8 % alkoholu).
 • V září 2022 novinka – Bismarck 11 (spodně kvašený za studena chmelený ležák, chmel Kazbek a Citra, alk.: 4,83 %.
 • V prosinci 2021 nově v nabídce 18 % Titan. Ebenově černý stout, který se skládá ze sedmi druhů sladů a tří amerických chmelů. Sladově pražené tělo, tóny kávy, byly doplněny o lehkou vůni kandovaného ovoce a citrusů. Obsah alkoholu 7,68 %.
 • V září 2021 nově v nabídce: New Jersey 14. Jednalo se o svrchně kvašený Ale tipu New England Juicy IPA. Přidání ovesných, ječných a žitných vloček a kombinace australských a californských chmelů Enigma a Ekuanot pivu dodalo sametové tělo s příjemnou ovocnou hořkostí. Alk.: 5,3 %.
 • V červnu 2021 letní speciál 11° Trenton bylo svrchně kvašené plné pivo, American wheat Ale, osvěžující s tropickým aroma a vyšší hořkostí. Podíl pšenice a ječných sladů tvořil svěží, příjemně pitelný základ. Ve vůni převládalo citrusové aroma grepu, mandarinek , také nádech ostružin a manga s jemnou kořenitostí. Použitý slad Weyermann: Pale ale, Wheat malt a Carapils, chmely Citra, Cascade a Galaxy.
 • V listopadu 2020 opět v prodeji 13,5 Honey Fitz. Byl to světlý medový ležák, řadící se do skupiny ochucených piv, se skládal z plzeňského sladu českých a amerických chmelů. Svou medově zlatavou barvu získal díky přidanému lučnímu medu. 13,5 % EPM, 6 % alkoholu.
 • V červenci 2020 na čepu letní speciál Marwarri. Svrchně kvašené výčepní pivo typu wheat ale / fruit ale, které svou růžově zlatavou barvu získal díky jahodám z Vraňan. A jelikož má nižší obsah alkoholu, tak umí dokonale osvěžit v horkých letních dnech.
 • Dne 30.4.2020 v prodeji Legie 10°, Republika 12°, Monarchie černé 13°, HoneyFitz medové 15°, Remorkér 12°, Vltava 15°.
 • Od 16.9.2019 na čepu nová pšenice 13 Savanah. Svrchně kvašené silné pivo pšeničné, typu American Hefeweizen. Typická banánová a hřebíčková vůně kterou vytvoří pšeničné kvasinky, je u tohoto pivního stylu ještě podpořena vůní dvou amerických chmelů. Citra je chmel, který se postará o citrusovou vůni a Simcoe dodává lehce kořenitý nádech. Použité slady plzeňský, pšeničný a karamelový ze sladovny Kounice.
 • Od 5.9.2019 nový spodně kvašený světlý ležák 12 Jiskra. Tak jako se u nás v 19. století používala rýže při vaření piva, i zde do tohoto ležáku, navíc k plzeňskému sladu, použili rýži. Napomáhá k vyšší pěnivosti piva a nechává více vyniknout chmelovou chuť a hořkost. Chmel Kazbek dodává pivu jemně kořenité a citrusové aroma.