Jarošovský pivovar

Jarošovský pivovar

 

adresa:
Pivovarská 303, Jarošov

www.jarosovskypivovar.cz/

info@jarosovskypivovar.cz

články o pivovaru

                  
fotogalerie

 jarosov_logo

 

 


Základní sortiment:
 
* Jarošovská Desítka
* Jarošovský ležák 12° světlý
* Šohaj 14° světlý speciál
* Jura 11° světlý ležák
 

Na čepu a v prodeji bylo:
 

  • Pivovar na prosinec 2017 nachystal Jarošovskou adventní 14 %. Šlo o speciální světlé pivo. V průběhu dozrávání byl do piva přidáván studenou cestou pravý včelí med. Díky tomu dochází ke zjemňování chuti a pivo získalo lehce medové aroma. Pivo se vyznačovalo plností a příjemným řízem. Obsah alkoholu 6,0 % obj.
  • Pivovar uvařil 15 % svrchně kvašený speciál typu IPA. Uvařeno infuzní způsobem dle vlastní receptury z pěti druhů sladu a tří druhů chmele. vyznačuje se plnou chutí, vyšší hořkostí a citrusovým aroma, který mu dodává americký chmel Citra. Ten byl přidáván i za studena. Alk.: 6,5 %. V prodeji od 21.10.2017.
  • Na svátek sv.Václava 28.9.2017 uvařili pivo Jarošovský Rochus 16 %. Tmavý speciál uvařený klasickou technologií, vybráno pět druhů sladů, žatecký chmel. Alkohol 6,7 % obj.
  • Dne 3.6.2017 představili Jarošovskou APA 13 %.
  • Velikonoční pivo roku 2017 bylo polotmavý speciál Jarošovský Joža.
  • Jarošovský pivovar poprvé vařil 7.2.2017. Po dlouhých 19 letech se v Jarošově opět rozjela výroba piva. Pivovar povstal z „trosek“ bývalé dřevovýroby, jen 600 metrů od bývalého pivovaru, který proslavil hit rockové kapely Argema.
  • Dne 4.5.2016 uvařil ve vypůjčeném pivovaru emeritní sládek, pan Brauner, nové Jarošovské ležáky. Na konci června je „předvedli“ na pivních slavnostech v Uherském Hradišti. Pivaři si ze dvou druhů ležáku vybrali, který budou v Jarošově vařit.

 

Mohlo by se vám líbit...