Šumický pivovar Viničné Šumice

Šumický pivovar Viničné Šumice

 

   fotogalerie

   etikety

adresa: Viničné Šumice 389, 664 06 Viničné Šumice

www.vildenberg.cz

e-mail: pivovarsumice@gmail.com

   Základní sortiment:

* Vildenberg světlé výčepní
* Vildenberg světlý ležák

Na čepu a v prodeji bylo:
 
 • Od 16.11.2017 v Hradské restauraci na čepu Vildenberská Fčela (spodně kvašený světlý speciál s přídavkem světlého jarního včelího medu).
 • Od 10.11.2017 na čepu Vildenberský Dýmák. Jde o spodně kvašené pivo 14°, uvařené z kouřového sladu, který byl dovezen přímo z Bamberku (sladovna v Německu).
 • Od 25.10.2017 v Hradské restauraci na čepu Vildenberská Vídeň (spodně kvašený světlý speciál, který uvařili z Vídeňského sladu).
 • Od 27.9. 2017 na čepu v Hradské restauraci speciál Vildenberský děda (svrchně kvašený nepasterovaný a nefiltrovaný světlý speciál „pivo typu Alt Bier“).
 • Od 31.8.2017 byl na čepu Vildenberský Měďák Austerlitz (spodně kvašený nepasterovaný a nefiltrovaný speciální polotmavý ležák)
 • Dne 6.4. 2017 na čepu Velikonoční Vilda. Spodně kvašené speciální světlé pivo s nádechem jara, barvou slunce a s přídavkem prvního jarního včelího medu.
 • Dne 17.8.2015 nabízeli nový speciál – Vildenbergský Ejlík. Bylo to první svrchně kvašené pivo zdejšího pivovárku.
 • „Moc se mi líbila myšlenka vlastního pivovaru. Nebyl to sice můj celoživotní sen, ale tohle prostředí mám rád, proto jsem chtěl být jeho součástí. Našel jsem prostory v přízemí Hradské restaurace a šel jsem do toho,“ poznamenal majitel pivovaru Aleš Šmerda. Se stavbou začal už na sklonku roku 2013. Dělníci na místě bourali a stavěli až do května 2014. Pak Šmerda začal navážet technologie a montovat nerezové tanky. První pivo s názvem Vildenberg natočil v prosinci 2014. Šmerda sháněl sládka netypickým způsobem. „Objížděl jsem různé pivní festivaly, získal jsem pár kontaktů a našel toho pravého,“ vysvětlil Šmerda.
  Pivovar nabízel v březnu 2015 tři druhy piv Vildenberg. „Jde o dva druhy stálých, světlou desítku a dvanáctku, a jeden speciál, který vždy po určité době vyměníme. Momentálně je to novoroční pivo s jantarovou barvou a medovou chutí. Všechny nápoje jsou nefiltrované a nepasterizované,“ upřesnil Šmerda. Další speciály na sebe nenechaly dlouho čekat. „Určitě nabídneme také velikonoční speciál a na duben chystáme i polotmavé svrchně kvašené jarní pivo,“ pozval zájemce Šmerda, který plánoval výstav zhruba pět až šest stovek hektolitrů. S návštěvností je zatím spokojený. „Nejdřív chodili jenom místní, postupem času nás ale začali pravidelně navštěvovat i lidé z okolních obcí a také turisté,“ uvedl Šmerda. (zdroj: brnensky.denik.cz)
 • V provozu od února 2015.

Mohlo by se vám líbit...