Pivovar Kamenice nad Lipou

Pivovar Kamenice nad Lipou

 

   fotogalerie

adresa: nám. Čsl. armády 2, 394 70 Kamenice nad Lipou

www.pivovar-kamenice.cz

e-mail: info@pivovar-kamenice.cz

   Základní sortiment:

* Kamenická 10
* Kamenická 12
* Kamenická 13 polotmavá


Na čepu a v prodeji bylo:

 
  • Od 6.12.2017 čepovali v Pivnici tyto pivní speciály: IPA 15, Weizenbock 16 a Bob & Dave bitter lager 11°.
  • Výrobu piv Kamenická 10°, Kamenická 11°, Kamenická 12° a polotmavá 13° přesunuli do velkého pivovaru. Malý pivovar se pak postará o produkci speciálů.
  • Při slavnostním otevření velkého pivovaru dne 28.10.2017 byly na čepu piva z velkého pivovar: Imperial stout 22 (silný svrchně kvašený speciál, alk.: 9,5 %. Pivo bylo vařeno z 5 druhů sladu, zrálo na dubových hoblinách a dozrávalo půl roku. V chuti bylo možné cítit hořkou čokoládu či kávu. Ve vůni bylo možné nalézt vůni whiskey (po dubovém dřevě) a také kávu.), Rauchbier 14 (polotmavý spodně kvašený speciál. V tomto pivu šlo nalézt uzenou chuť a vůni, která byla do piva přenesena z uzeného sladu.), Bock 16 (silný polotmavý spodně kvašený speciál původem z Něměcka, proto byl chmelen německými chmely.), Weizen 13 (světlý svrchně kvašený speciál)
  • Pivovar Kamenice sídlí v objektu bývalého panského pivovaru v centru Kamenice nad Lipou. Kromě vaření výtečného piva je cílem právě i záchrana nedoceněné, roky chátrající stavby v centru města.Dne 1. března 2017 byla uvařena první várka Kamenické 12 v minipivovaře zprovozněném v prostorách bývalé lednice. Ve zbytku rozlehlé budovy stále probíhala rekonstrukce.

 

Mohlo by se vám líbit...