Pivovar Kamenice nad Lipou

 

   fotogalerie

   etikety

adresa: nám. Čsl. armády 2, 394 70 Kamenice nad Lipou

www.pivovar-kamenice.cz

e-mail: info@pivovar-kamenice.cz

   Základní sortiment:

* Kamenická 10
* Kamenická 12
* Kamenická 13 polotmavá


Na čepu a v prodeji bylo:

 
  • 2020 byl Rok skla na Vysočině. K této příležitosti se rozhodli připomenout dávnou slávu mistrů edicí tradičního lehkého piva – Kamenická Sklářská 8. Vzhledem k vysokým teplotám a mimořádné ztrátě tekutina minerálů měli skláři právo pít pivo při práci zakotvené ve smlouvě. Kamenická Sklářská 8 doprovázela většinu akcí pořádané k příležitosti Vysočiny sklářské.
  • V únoru 2020 v prodeji Kamenický New Zealand Pale Ale 12°. Je to svrchně kvašené pivo chmelené novozéladskými chmely Nelson Sauvin a Motueka, které pivu dodávají svěží aroma a díky 12 % stupňovitosti vyjímečnou pitelnost. Pro výrobu byl použit pouze Pale Ale slad, který nechává prostor vyniknutí chmelovému charakteru piva.
  • V únoru 2019 v prodeji Imperial stout 23 %.
  • V listopadu 2018 v prodeji Kamenický WeizenBock 16° (16,3 EPM, alk.:6,2%). Jde o svrchně kvašené pivo bavorského typu uvařené ze čtyř druhů sladu, chmelené odrůdami Perle a Herstbrucker. Vyznačuje se tmavě žlutou barvou s vyšším kvasničným zákalem, ovocnou až kořeněnou vůní, plnou chutí a nižší hořkostí.
  • Premiéru v pivovarské pivnici měla o víkendu 14.-15.7.2018 Kamenická 12 tmavá. Na čepu byly naraženy také Kamenická 8, Kamenická 10, Kamenická 12, Kamenická 12 tmavá, New Zealand Pale Ale 12, T-anker 10, Kamenická Žitná IPA 14.

  • V červenci 2018 nové pivo – Kamenická v8sma. Bylo to spodně kvašené světlé výčepní pivo s nižším obsahem alkoholu uvařené tradiční technologií ze tří druhů sladu (Plzeňský, mnichovský a speciální), chmelené odrůdami Premiant a Harmonie. Hlavní kvašení probíhalo 4 dny a dozrávání 7 týdnů.
  • Od 6.12.2017 čepovali v Pivnici tyto pivní speciály: IPA 15, Weizenbock 16 a Bob & Dave bitter lager 11°.
  • Výrobu piv Kamenická 10°, Kamenická 11°, Kamenická 12° a polotmavá 13° přesunuli do velkého pivovaru. Malý pivovar se pak postará o produkci speciálů.
  • Při slavnostním otevření velkého pivovaru dne 28.10.2017 byly na čepu piva z velkého pivovar: Imperial stout 22 (silný svrchně kvašený speciál, alk.: 9,5 %. Pivo bylo vařeno z 5 druhů sladu, zrálo na dubových hoblinách a dozrávalo půl roku. V chuti bylo možné cítit hořkou čokoládu či kávu. Ve vůni bylo možné nalézt vůni whiskey (po dubovém dřevě) a také kávu.), Rauchbier 14 (polotmavý spodně kvašený speciál. V tomto pivu šlo nalézt uzenou chuť a vůni, která byla do piva přenesena z uzeného sladu.), Bock 16 (silný polotmavý spodně kvašený speciál původem z Něměcka, proto byl chmelen německými chmely.), Weizen 13 (světlý svrchně kvašený speciál)
  • Pivovar Kamenice sídlí v objektu bývalého panského pivovaru v centru Kamenice nad Lipou. Kromě vaření výtečného piva je cílem právě i záchrana nedoceněné, roky chátrající stavby v centru města.Dne 1. března 2017 byla uvařena první várka Kamenické 12 v minipivovaře zprovozněném v prostorách bývalé lednice. Ve zbytku rozlehlé budovy stále probíhala rekonstrukce.

 

You may also like...