Zichovecký pivovar

Zichovecký pivovar

 

adresa:
Zichovec 99, 27374 Klobuky

www.zichoveckypivovar.cz

pivovar@topiiiivo.cz

další info o pivovaru

články o pivovaru

Zichovecký pivovar v Lounech

                  
fotogalerie               etikety


Základní sortiment:
 
* Sokolík 11° světlý ležák
* Krahulík 12° světlý ležák
* Moták 13° tmavý ležák
* Magor sváteční vícestupňové pivo
 

Na čepu a v prodeji bylo:
 

  • Černé Cucu je 25° barley wine s černým rybízem ze spolupráce Létající pivovaru Chroust a Pivovaru Zichovec (alk.: 9,5 %).
  • V srpnu 2017 v prodeji novinka Zichovec Bounty 13 ( Liquid Temptation ). Byl to tmavý speciál, spodně kvašený, samozřejmě nefiltrovaný a nepasterovaný. Ve složení plody kokosu, kakaové boby

    .

  • V červenci 2017 v prodeji Stolen Haze 15° New England IPA. Šlo o kolaborační várku pivovaru a létajícího pivovaru Černý Potoka. Bylo to pivo se střední hořkostí a dvojitým chmelením za studena. Kromě tradičních sladů byl v ní použit pšeničný slad, ovesné a pšeničné vločky. O střední hořkost se postaral český chmel Sládek, o chuť a aroma velké množství amerických chmelů Citra a Mosaic. 15% EPM | 50 IBU | 7,0% alk. obj.
  • V červnu 2017 na čepu speciály Spotlight Ale 9° nebo Mosaic Ale 12°.
  • V dubnu 2017 připravili pivo Rauch 14 % (nakuřovaný spodně kvašený speciál).
  • Pivo Join, or Die. Kooperace Sibeeria Craft Brewery a pivovar Zichovec přinesla v dubnu 2017 New England IPA, 16°, 7.5% ABV. Ječný slad doplnily pšeničný slad a ovesné vločky. Chmeleno trojicí Motueka, Mosaic a Citra.
  • V březnu 2017 pivovar představil skupinu pivních nováčků. Na hrotu Russian Imperial Stout 20, který ležel již zmíněných 14 měsíců v sudu od skotské whisky. Výrazná chuť whisky s tóny dřeva, vanilky a praženosti. U Portra 16 zvolili něco jiného. Čerstvě vyprázdněný sud od portského vína dovezený přímo z Portugalska a opět 14 měsíců ležení. Velmi výrazné po portském víně, s tóny višní a praženosti. U obou výše zmíněných piv udělali edici s kokosem a edici s kakaovými boby. Kokos pivo krásně zaoblil a dodal mu na sametovosti. Příjemná vůně kokosu ve vůni i v chuti. U kakaových bobů vybrali odrůdu z Peru. Opražené boby dodali do piva výrazné aroma čokolády a v chuti ve spojení s whisky, reps. portským vínem je o zážitek postaráno.

Mohlo by se vám líbit...