Zichovecký pivovar Louny

 

   fotogalerie

   etikety

   pivovar v Zichovci

adresa: ul. 5. května 2789. 44 001 Louny

www.pivovarzichovec.cz

e-mail: obchod@pivovarzichovec.cz


Na čepu a v prodeji bylo:

 
  • V říjnu 2021 novinka – Cococnut Raspberry Mouse 22. Po vzoru francouzského nadýchaného dezertu mousse uvařili imperiální stout. Vybrali kombinaci malin a kokosu, která se nádherně snoubí s praženými tóny kávy a čokolády. Alk. 9,5 % obj.
  • V září 2021 novinka Imperial Bounty 20. Baltic Porter – silné, tmavé, spodně kvašené pivo s tóny čokolády a tmavého ovoce, do kterého jsme extrahovali obrovské množství kokosu a kakaových bobů. Alk.: 9 %.
  • V květnu 2021 novinka – Like a Vir-Gin 12. Gose je německý historický styl, který je známý pro svojí nezvyklou chuť kombinujicí lehkou kyselost a slanost s příjemnou sladovou chutí ječmenu a pšenice. Aby nevšedností nebylo málo, je pivo okořeněné směsí bylinek pro gin z lihovaru Landcraft. alk. 5,1 % obj.
  • V dubnu 2021 novinka – Nord Station 15. Tato Kveik IPA vznikla ve spolupráci s létajícím pivovarem Černý potoka. Alk.: 6,5 %. Kveik je označení pro rodinu kmenů pivovarských kvasnic, které se už po generace používají v norském farmářském vaření. Jejich specifikem je, že kvasí při extrémně vysokých teplotách okolo 35 stupnů.
  • Velikonoční novinka roku 2020 – Hody Hody Doprovody 13, světlý speciál s chmely Harmonie a ŽPČ.
  • Na jaře 2019 se výroba piva ze Zichovce přesunula hlavně z kapacitních důvodů do jejich nové provozovny v Lounech. Původní pivovar v Zichovci byl zakonzervován.
    Nový pivovar si našel místo v areálu bývalých Lounských kasáren v objektu cvičné tankové střelnice. K pivovaru patří také podniková prodejna a na bývalé kontrolní věži vyhlídka, odkud se návštěvníci budou moci rozhlédnout po kopcích Českého středohoří. V provozu od jara 2017.
    Kapacita je 10 tisíc hektolitrů. V Lounech se budou vařit především výčepní piva a ležáky. Výroba speciálů se soustředí v Zichovci. Celkové investiční náklady na výstavbu pivovaru byly 50 milionů korun, z toho přibližně polovina peněz šla do nákupu technologií. Pozemek s bývalým vojenským objektem na okraji města firma koupila za pět milionů korun.

 

You may also like...