Klášterní pivovar sv.Vojtěcha Praha-Břevnov

 
adresa:  Markétská 1/28, 169 00 Praha 6, Praha-Břevnov
www.brevnovskypivovar.cz
e-mail: info@brevnovskypivovar.cz

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

               etikety

Základní sortiment:
* Benedict světlá dvanáctka 12%
* Benedict tmavý ležák 11 %
* Benedict Pšeničné pivo 11 %

Na čepu a v prodeji bylo:
 
 • V květnu 2018 uvařili Adalbert ale 8 %. Lehké letní pivo, osvěžující, příjemně hořké s výraznějším aromatem tropického ovoce. Kromě nižší stupňovitosti a menšího obsahu alkoholu šlo vypíchnout použití ovsa. Díky němu mělo toto pivo trochu větší zákal a v chuti byla cítit jemu typická suchost, která však byla zase vyvážena vyšším podílem sladu mnichovského.
  Použití 4 druhů aromatických chmelů.
 • Dne 9.2.2018 na čepu Tmavý ležák 11%, Světlý ležák 12%, Klášterní IPA 15%, Porter 18%, Imperial lager 20% a Russian Imperial stout 21%.
 • V prosinci 2017 speciál speciálů zamířil do prodeje. Historicky první břevnovský „kyseláč“ Benedictus furiosus spatřil světlo světa i v lahvové verzi. Jednalo se o pivo spadající do stylu sour ale. Zdejší speciál byl kvašený směsnou kulturou bakterií a kvasinek rodu Brettanomyces, jež si sami v naší laboratoři izolovali z belgických piv podobného ražení. Kvašení probíhalo více než rok.
 • V červenci 2017 se otevřelo Letní občerstvení u Jana Nepomuckého, kde budou mít přímo v areálu kláštera na čepu čtyři zdejší piva. A to Světlý ležák 12%. Klášterní IPA 15, Tmavý ležák 11% a speciální várku světlé desítky Markéta 10%, která byla k ochutnání pouze zde na stánku. Otevřeno za hezkého počasí ve všední dny od 15 do 20h a o víkendech od 11 do 20h.
 • Dne 19.12.2016 zahájili prodej speciálu – Pivního sektu. Jednalo se o pivo, které nechali v tanku sekundárně dokvasit šampusovymi kvasinkami. Toto hodně nasycené pivo mělo nasládlejší charakter a muškátové aroma. Šlo říci, že to byloa pivní alternativa k šampaňskému.
 • Polotmavý weizenbock 16 % aneb verze pšeničného piva na zimu 2016, ve vůni bylo typické banánovo-řebíčkové aroma doplněné o tóny z karamelového sladu. V chuti byla cítit hezky vyrovnaná svěžest pšenice s hřejivým, sladovým tělem.
 • Dne 21.3.2016 zahájil pivovar prodej porteru – speciálu přichystaného nejen k Velikonocím.
  Břevnovský porter byl uvařen infuzním rmutováním ze sedmi druhů sladu. Mezi nimi byl například žitný slad či dva druhy karamelového sladu, ale také se k sypání přidal pražený nesladovaný ječmen. Pivo bylo chmeleno Žateckým poloraným červeňákem a britskou chmelovou odrůdou Northern brewer. Pivo mělo charakteristickou vyšší plnost, nižší hořkost (25 IBU) a byl znatelný ovocný tón po třešních. Celkový senzorický dojem krásně dokreslila velmi krémovitá a hustá pěna.
 • Od 29.2.2016 byl spuštěn prodej sezónního speciálu – Weizenbocku 16. K dostání v pivovarské prodejně.

You may also like...