Sedmé Mikulovské pivobraní bylo rekordní

Sedmé Mikulovské pivobraní bylo rekordní

Pivní festival v srdci vinařského kraje opět dokázal, že má své pevné místo v kalendářích pivařů i fanoušků rockové hudby. Dvoudenní pivní jarmark s téměř 90 druhy pivních speciálů, bohatý doprovodný program, zóna atrakcí pro děti i mládež, rockový koncert a hlavně přijatelné letní počasí přilákalo do areálu mikulovského amfiteátru několikatisícovou návštěvu, která překonala i dosud rekordní ročník 2014.
Letos se Pivobraní vrátilo ke dvoudennímu formátu, což se ukázalo jako krok správným směrem. Už během pátečního odpoledne se amfiteátr naplnil několika stovkami lidí, kteří v klidu a bez front ochutnávali piva z 25 různých minipivovarů v tradičních malých krýglech – tzv. „dvoutinkách“ a zakusovali k tomu grilované speciality, soutěžili a nakonec tančili či zpívali s méně známými kapelami až do půlnoci. Radost jim nezkazily ani dvě dešťové přeháňky. „Ohlasy na páteční rozjezd věnovaný čistě pivu jsou veskrze kladné, proto bychom pátek rádi zachovali i pro příští ročník,“ sdělila ředitelka festivalu Veronika Žuravlova.
Až sobotní odpoledne, večer a noc ukázaly opravdový úspěch letošního ročníku Pivobraní. To se brány amfiteátru otevřely už v pravé poledne a do areálu začaly proudit nekonečné davy lidí nejen z okolí, ale i ze všech koutů republiky. Přilákala je hlavně silná sestava rockových kapel, které neměly slabé místo. Hned první mladé a hravé Rybičky 48, legendární Arakain, již tradiční Horkýže Slíže, po 4 letech se do Mikulova navrátivší IneKafe a nakonec opravdový zlatý hřeb večera – koncert kapely Dymytry, jejichž živá vystoupení patří momentálně k tomu nejlepšímu, co lze na české rockové scéně zažít.
Nenudil se ani ten, kdo rockové hudbě neholduje. Lidé se mohli fotit s klaunem na chúdách, oživlou sochou nebo novým maskotem festivalu Pivošem. Děti bavily tanečnice Kačka s Nikčou, klaun bublinář, simulátor jízdy ve formuli 1, šlapací motokáry, traktůrky na dálkové ovládání nebo skákací hrad v zábavné zóně od firmy Agrotec Group.
Hlavně dospělé publikum pak ocenilo komentovanou live show šéfkuchaře Marcela Ihnačáka, kterého přišla podpořit i herečka Markéta Hrubešová, propagující svou pivní kuchařku. Odvážní tatínci si mohli vyzkoušet řízení traktoru v terénu nebo ovládání bagrů na přesnost. Několik šťastlivců z publika si mohlo i na vlastní kůži vyzkoušet, jakou sílu má legendární svalovec Železný Zekon. Vrcholem večera hlavně pro pánskou část publika pak bylo vyhlášení Miss mokré tričko Mikulovského pivobraní. Vše zakončil velkolepý noční ohňostroj.
Organizátorský tým ovšem neusíná na vavřínech. Naopak, jak sesbírá náměty a připomínky k letošnímu ročníku, začne pracovat na tom příštím. Jak připomíná ředitelka festivalu, není to jen fráze, že se taková akce připravuje doslova rok dopředu. „Jednou z prvních věcí jsou kapely, které je potřeba zamluvit hodně předem. Takže vyhodnotíme letošní rok, poučíme se a makáme dál. Každý ročník chceme něco vylepšit. Takže si zapište do kalendářů náš tradiční termín a na druhý srpnový víkend si neplánujte dovolené. A když už, tak přijeďte 10. a 11. srpna 2018 do Mikulova,“ vyzývá Žuravlova.
Festival se konal za přispění Jihomoravského kraje a partnerství města Mikulova.

Mohlo by se vám líbit...