Minipivovar Eden Bystřice nad Pernštejnem

 

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

   tácky

adresa: Nový dvůr 318, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem

www.centrumeden.cz

e-mail: info@centrumeden.cz

   Základní sortiment:

* Mittrowsky 11° polotmavé
* Mittrowsky 12° světlý ležák
* Mittrowsky 13° světlý speciál


Na čepu a v prodeji bylo:

 

  • Od 26.10.2019 na čepu novinka – Šípkové 13 Ale. Alk.: 5,2 %. 2 % šípkové bio šťávy.
  • O víkendu 27.-28.10.2018 čepovali v pivnici 13 % Prvorepublikový speciál, který připravil nový sládek Jiří Mazal. Jiří Mazal nahradil dosud působícího sládka Vladimíra Vechetu. První várku piva, kterou na Edenu uvařil byl Mittrowský ležák a právě Prvorepublikový speciál.
  • Pro příležitost Dožínek 25.8.2018 připravili várku 300 l Špaldového piva 12 %. Díky jeho vzhledu ho naši předkové znali jako tzv. Staročeské bílé pivo. V Edenu bylo připraveno podle současné receptury ze Švýcarska, kde jeho tradice přetrvává dodnes.
  • Pro akci Roh hojnosti v říjnu 2017 připravil minipivovar várku 300 l Barokního speciálu 13 %, s obsahem alkoholu 5,1 % (polotmavého, nefiltrovaného a nepasterovaného).
    Původní recepturu, která pochází z Německa a vznikla již v roce 1526 si zdejší sládek, pan V. Vecheta upravil do novodobější podoby (V době baroka mělo pivo odlišnější chuť. Kromě hořkosti bylo i kyselé a to z důvodu spontánního kvašení.) Tento recept vybrali z toho důvodu, že právě v období baroka si získal největší obliby.
    Várka Barokního speciálu je vyrobena spodním řízeným kvašením.
    Tak jako v baroku tak i nyní bylo pivo doslazeno medem.

You may also like...