Klášterní pivovar Želiv

 

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

   tácky

adresa: Želiv 122, 394 44 Želiv

www.zeliv.eu/klasterni-pivovar

e-mail: pivovar@zeliv.eu

   Základní sortiment:

***


Na čepu a v prodeji bylo:

 

  • Dne 8.9.2018 v prodeji Milo 10 polotmavá, Haštal 12 světlý ležák, Pouťová 15 žitná IPA, Siard 11 světlé pšeničné, 18 Doppelbock.
  • Koncem května 2018 v nabídce pivo Siard 11 – pšeničné pivo typu weizen bier. Pivo mělo nižší hořkost. Bylo dosti světlé a mělo vyšší kvasničný zákal.
   Slad pale ale ze sladovny Bernard Rajhrad a nadpoloviční sypání pšeničného sladu ze sladovny Weyermann zaručovaly požadované vlastnosti weizenu. Žatecký poloranný červeňák a německý chmel Hallertauer Mittelfruh dodaly lehkou hořkost a příjemné chmelové až květinové aroma. Vše korunovaly vlastnosti bavorských kvasnic.
  • V březnu 2018 nabízeli pivo Vitus 14 polotmavý Ale. Jedinečnost tohoto piva byla dána historickou recepturou z roku 1626. Za starých časů se často používal tehdy levnější pšeničný slad, jehož sušení probíhalo pomocí otevřeného ohně, a proto byl mírně “zauzený”. Do piva se tehdy přidávaly byliny, koření a podobně. Obsah alkoholu 6,2 %.

 • Pivovar na konec roku 2017 připravil Vánoční 20 %. Šlo o pivo stylu Imperial stout chilli. Tradiční britské pivo ze skupiny piv ale. Šlo o tmavé pivo, spíše sušší. Charakteristické bylo čokoládové aroma, dodané speciálně praženým pšeničným sladem. Součástí sypání bylo i dalších 6 druhů ječných a pšeničných sladů, pro dosažení optimální skladby chuťové plnosti těla piva a aromat. Chmeleno bylo pomocí žateckých (Sládek, Premiant) a anglickým (Fuggles, Golding) odrůd chmele.
  Pro evokaci vánočních svátků byl Imperial stout aromatizován sušeným pomerančovým oplodím a zpestřen špetkou drceného chilli.
 • V říjnu 2017 v prodeji Pouťová 10. Jednalo se o polotmavé výčepní pivo. Při výrobě bylo použito 5 druhů pražených sladů a jeden druh žateckeho chmele Vital. Obsah alkoholu: 3,9 %.
 • Pivovar uvařil a nabízel v únoru 2017 speciál – Postní 16. Pivo vycházející ze speciálních vídeňských piv. Vnímavý ochutnávač v něm objevil mimo nasládlých tónů s jemným chmelem, i lehce pomerančový akcent ve vůni i chuti, daný výběrem surovin a postupem vaření. Nažloutlá jantarová barva, korunována hustou smetanovou pěnou, byla potom samozřejmou součástí celkového dojmu.
 • Ve zdejších klášterních tancích zrál v červnu 2016 Godšalk – zcela nové pivo typu Abbey Ale. Inspirací pro tuto recepturu byla dortmundská tmavá piva, receptura piva Godšalk byla však zcela originální.
Čtěte také:  Minipiovar Rýmařov
 • Tmavý nefiltrovaný 14 stupňový speciál Falco, byl novým pivem pivovaru v květnu 2016. Byl vařen podle originální receptury sládka Jiřího Kratochvíla, který se při její tvorbě inspiroval pivem dortmundského typu.
 • Pivovar v Želivě se citelně rozšířil, jako roční výstav byla nyní desetkrát větší. Varny byly umístěny v interiéru vznikající klášterní restaurace. Pivovarské tanky byly nově umístěny v prostorách bývalého pivovaru. V nabídce byl v květnu 2016 stále tradiční sortiment, piva Haštal, Salesius a Jeroným.

You may also like...