Starobělský pivovar Ostrava

 

   starší info o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

adresa:Proskovická 215, Ostrava-Stará Bělá

www.starobelskypivovar.cz

e-mail: info@starobelskypivovar.cz

   Základní sortiment:

* Starobělský ležák 12° světlý


Na čepu a v prodeji bylo:

 
  • Sládek připravil na červenec 2021 úplně nové pivo – Starobělská Bezinka. Byla to pšenice, svrchně kvašená, za studena chmelená novou americkou odrůdou chmele Sabro, s citrónem a bezovým květem. Lehce hořká, výrazně ovocná s typickou pšeničnou vůní.
  • Na konci března 2021 v prodeji Velikonoční polotmavý speciál 13°. Spodně kvašený vařený na tři rmuty a chmelený pouze Žateckým poloraným červeňákem.
  • V srpnu 2020 novinka – Summer Ale 9,7% EPM. Svrchně kvašené pivo stylu Pale Ale. Letní varianta tohoto pivního stylu v tomto podání byla charakteristická svou výraznou vůní po americké chmelové odrůdě Citra. Sušší tělo, studené chmelení a nízká stupňovitost dělaly z tohoto piva opravdové osvěžení.
  • Dne 24.1.2020 v restauraci Starobělská Koliba na čepu celý sortiment: Starobělská výčepní 10°, Starobělský ležák 12°, Černý čáp 13°, Starobělský Majster 14° polotmavé, IPA 15° a Višňová 10°.
  • V březnu 2019 první svrchně kvašené pivo –  Fresh IPA 15 %. IBU (hořkost) 40 EBC (barva) 20 Alkohol 6,2 % EPM 15%.
  • V únoru 2019 novinka – Černý čáp 13 %. Jednalo se o spodně kvašený tmavý speciál, který je pro zákazníky, kteří dokáží ocenit kvalitní černá piva vyrobená ze speciálních sladů. Celkem byla receptura složena ze 7 druhů sladu a dvou druhů chmele. Překvapil svojí kvalitní sametovou pěnou a chutí po oříšcích s nádechem sušenek.

You may also like...