Pivovar Tambor Dvůr Králové nad Labem

 

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

   tácky

adresa: ADRESA

www.pivo-tambor.cz

e-mail: info@pivo-tambor.cz

   Základní sortiment:

* Tambor 10 světlé výčepní
* Tambor 11 světlý ležák
* Tambor 11 „J. Jakoubek“ polotmavý ležák
* Tambor 12 „R.A. Dvorský“ světlý ležák
* Tambor 13 tmavý speciál
* Tambor 14 „Klazar“ polotmavý speciál


Na čepu a v prodeji bylo:

 

  • Den českého piva 28.9.2017 a 200. výročí Rukopisu královédvorského připomněl pivovar Tambor medovým silnějším ležákem Záboj 12 %. Pivo uvařil jednormutovým způsobem ze tří druhů sladů (plzeňský, bavorský, karamelový), chmeleno bylo třemi odrůdami chmele. Od běžného ležáku Tambor se lišil zejména výraznější hořkostí a silnějším aroma.
  • Od 10. března 2016 šlo koupit sudové nebo lahvové pivo Tambor 13 tmavý speciál, které se vařil na Velikonoce. Jednalo se o pivo typu stout s vyšším obsahem alkoholu (alk.: 5,0 %) a bohatou pěnou.
  • Každým rokem se milovníci piva těšili na speciální vánoční edice. Už od srpna pro ně v ležáckých tancích pivovaru zrál polotmavý speciál 14 Klazar. Od 1.12.2015 ho pracovníci pivovaru začali stáčet a první sudy a lahve zamířili k milovníkům pěnivého moku. „Polotmavý speciál je pivo vhodné pro sváteční příležitost, vyznačuje se zejména plnou lahodnou chutí s výrazným řízem. Minimální doba ležení je 70 dní,“ upřesnil sládek Martin Vrba. Jako správný speciál nabízela i „čtrnáctka“ Klazar vyšší obsah alkoholu, konkrétně 5,8 %.
  • V září 2015 poprvé v historii se vařilo svrchně kvašené pivo. Dosud tu vznikaly pouze klasické ležáky spodního typu kvašení. Zásluhu na tom měla spolupráce pivovaru s firmou BadFlash Beer, která si nechala ve Dvoře Králové nad Labem uvařit IPA. Autorem receptu byl Jakub Veselý (Létající pivovar Falkon), vaření IPA prováděli zaměstnanci pivovaru Tambor, sládek Martin Vrba, podsládek Jan Pavlík, vedoucí laboratoře a vařička Eva Pavlíková.

You may also like...