Minipivovar Nomád Děčín

 

  články o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

adresa: U Plovárny 1264/10c, 405 02 Děčín

www.pivovar-nomad.cz

e-mail: obchod@svetpiva.cz

   Základní sortiment:

* různá svrchně kvašená piva


Na čepu a v prodeji bylo:

 

  • V květnu 2018 novinka – Adelaide. Hraběnka Adelaide po smrti svého chotě Maxmiliána Thuna dostavěla děčínský pivovar. Stupňovitostí 11° polotmavá, hořkost spíš nižší, okolo 30 IBU, slady a chmely veskrze české.
  • Od 15.5.2018 v nabídce první ležák uvařený v Děčíně – Děčíňák. Stupňovitostí je 11°, středně plného těla a lehce vyšší hořkosti.
  • Pivovar představil na počátku května 2018 nové pivo, Sedmikrásku. Protože v Nomádu baví piva belgického stylu saison, která díky vysokým teplotám kvašení osobitého kvasného kmene saison získávají krásné květnaté aroma, rozhodli se si, a doufáme že i vám, udělat radost. Proto uvařili saison, který měl nejen květnatost svého projevu, ale který měl mít květnatost umocněnou. A to díky použití sušených bylin. Rozhodování bylo ulehčené tím, že firma Valdemar Grešík – byliny, čaje, koření, káva, bylinné sirupy, masti a kapky má v nabídce spoustu sušených bylin a že ve výběru byla nápomocna. Výsledkem byla Sedmikráska, která se lišila od Dobré sezóny (což je také pivo stylu saison) nejen stupňovitostí a barvou (11° a je světlejší), použitím chmelů, ale hlavně přídavkem jarních bylin. Jak už název napovídá, jednalo se o Sedmikrásku a dále pak o Podběl lékařský a Prvosenku jarní. Byliny přidali na vířivku a do hlavního kvašení.
  • Od 19.4.2018 nabízí vlastní pivo. Prvním pivem byl saison Dobrá sezóna, stupňovitostí 12°, které díky vyšším teplotám kvašení (typickým pro kvasnice saison) měl krásné květnaté aroma a suchý dojezd. Toto pivo vařili jako „létající pivovar“ i dříve. Druhým pivem byla bavorská pšenice Nebíčko. Stupňovitostí opět 12°, novinka a první weizen v nabídce portfolia Nomáda. Další piva následovala – 11° ejl DC Ale a ejl Vivat Bohemia 11°.
  • Bývalý létající pivovar.

You may also like...