Minipivovar Kokeš Drahouš

 

   fotogalerie

  články o pivovaru

   etikety

adresa: Drahouš 2, 270 33 Drahouš

www.pivokokes.cz

e-mail: info@pivokokes.cz


Na čepu a v prodeji bylo:

 
  • V lednu 2022 v prodeji Mezek – medovo zázvorové polotmavé pivo. EPM 11 %.
  • Na počátku listopadu 2021 v prodeji v zahradnictví Gardeo – Zahrada v Černošicích: Drahoušek 10°, Tlestkač 11°, Svatý Hubert 14° polotmavé, Žitečko 13° tmavá žitná a pšenice Kokeš Bílý 11°.
  • V červenci 2021 nabídka rozšířena o jedenáctku světlou Tlestkač (alk.: 4,5 %) a polotmavou čtrnáctku s trochou pšenice Svatý Hubert (alk.: 5,3 %).
  • První pivo z nového místa v prodeji od 6.6.2021 – Drahoušek 10° světlá výčepní.
  • Dne 29.4.2021 proběhla první várka v novém sídle v Drahouši.
  • V dubnu 2021 probíhaly přípravy na začátek výroby piva v novém působišti.
  • Majitel Tomáš Kopačka zakoupil v obci Drahouš na Rakovnicku starší hospodářskou usedlost a postupně zatím opravil zázemí stodoly, kde vyrostl jeho nový minipivovar. Z původního pivovaru si dovezl varnu a ostatní vybavení bylo postavené nově do zrekonstruovaných prostor.
  • Dne 10.10.2020 provedli poslední várku v Kamenici nad Lípou. Nové působiště: Drahouš u Jesenice u Rakovníka.
  • Splněný sen mnoha kluků i mužů. Tak lze popsat skutečnost, kterou už pátým rokem zažívá Tomáš Kokeš Kopačka, „studovaný sládek“, jak jej tituluje otec. Pivovarnictvím se zabývá právě s otcem Pavlem Kopačkou aneb „přezkoušeným podsládkem“. „K pivovarnictví jsem se dostal vlastně náhodou. Když jsem se po škole rozhodoval, co dál dělat, měl jsem v plánu být cukrářem,“ začal svůj příběh majitel Tomáš Kopačka. „Nalistoval jsem tedy příslušnou stránku průvodce, a shodou okolností byl hned na opačné stránce obor pivovarnictví. S rodiči jsme se poradili a bylo rozhodnuto: Bude ze mě studovaný sládek,“ vzpomněl s úsměvem Kopačka. První várku piva uvařil se spolužáky ještě v rámci výuky na Střední průmyslové škole potravinářských technologií v Praze. Nyní vaří minipivovar Kokeš asi 350 litrů na várku. Nabízí tři druhy piva: Ležící Kokeš – světlý ležák, Zlatý Kokeš – polotmavý speciál a Rubínový Kokeš – tmavý speciál. „První várka v rámci výuky mě velmi nadchla. Začátky minipivovaru ale samozřejmě jednoduché nebyly. První pokusné várky jsme vařili na sporáku pro vlastní potřebu, a ochutnavači nám byli naši kamarádi. Zjistili jsme, že pivo chutná dobře, že je tu dobrá voda a že se s tím dá něco dělat, proto jsme s otcem začali později v tomto oboru podnikat,“ zakončil svůj příběh majitel Tomáš Kopačka.