Tambor uvařil DeadLager, pivo pro Divadlo bratří Formanů


Dvůr Králové/Praha (10. září 2018) – Spolupráce Divadla bratří Formanů a Královédvorského pivovaru Tambor vyústila ve vznik nového, speciálního polotmavého, spodně kvašeného piva o objemu alkoholu 4,5 procenta.
Toto pivo se stane nedílnou součástí divadelního představení pod názvem Deadtown. Vždy na konci jedenapůlhodinového představení je herci toto pivo přítomným divákům nabízeno v půllitrových lahvích ve formě filtrovaného piva.
Je také exkluzivně čepováno na Divadelní lodi bratří Formanů Tajemství na náplavce ve Výtoni, tentokrát v sudové formě a nefiltrované variantě.
Na vzniku nového piva se aktivně podíleli Petr Forman, Marek Zelinka, Jacque Laganache, Francois Didou a další kovbojové z Deadtownu přímo v pivovaru, kde se uskutečnila degustace všech piv z nabídky Tambora. Při neformální diskuzi nad vzorky byl definován přesný požadavek na pivo DEADLAGER, co do chuti, barvy, hořkosti a celkovému dojmu po napití. V dané době nebyl pouze znám definitivní název piva.
Koncem minulého týdne divadelníci poprvé ochutnali výsledek společného snažení na lodi Tajemství, kde byl představen DEADLAGER v nefiltrované podobě. Všichni byli velice s výsledkem velice spokojeni a filtrovaný DEADLAGER v lahvích byl už o víkendu představen prvním divákům představení Deadtown.
Jedná se zřejmě o světový unikát, kdy má divadelní představení vlastní pivo. Protože se ale jedná o Divadlo bratří Formanů, kteří neustále přicházejí s neotřelými nápady, není se co divit.
Vyrobeno je ze čtyř druhů sladu a tři druhů chmele. Charakteristika nového piva je jemně hořké a jemně aromatické díky použitým chmelům.

You may also like...