Minipivovar Malý Janek Jince

 

   fotogalerie

   etikety

adresa: Eškova 33, 262 23 Jince

www.malyjanek.cz

e-mail: obchod@malyjanek.cz

   Základní sortiment:

* Naše 10°
* Nachmelený Janek 14°


Na čepu a v prodeji bylo:

 
  

  • V září 2021 novinka na čepu: IPA Kiwi 13° (alk.: 4,3 % hořkost 50 IBU). Použity novozélandské slady a chmely.
  • Od 7.7.2021 Bavorský Weizen na čepu. EPM 12,5 %, alk.: 5,1 %, IBU 11, EBC 7. Pšeničné pivo bavorského typu, při výrobě použity bavorské pšeničné slady, bavorský chmel Mandarina Bavaria a bavorské kvasnice svrchního kvašení. V pivu byl lehký náznak citrusových plodů přehlušen klasickými pšeničnými banány.
  • IPA Nachmelený Janek 15° nově v květnu 2021 na čepu.
  • V dubnu 2021 v prodeji Janek z Vídně alias Hannah 13°. Vídeňský polotmavý speciál.
  • V červenci 2020 novinka na čepu: Amberlinn 13° pivní styl American amber Ale polotmavý exkluzivní special. Chmeleno za studena chmelem odrůdy Wai-iti. Další chmely odrůdy Simcoe a Sládek.
  • Na konci června 2020 na čepu novinky Zrzka – My red head 12 ° polotmavý Ale a Weizen White lucy 11° pšenice.
  • V roce 2020 došlo ke změně majitele i provozovatele. Na technologii začal vařil bývalý létající pivovar Malý Janek.
  • V září 2018 v hostinci Eška na čepu světlá 11, světlá 12 a IPA 14.
  • Technologie je umístěna v rekonstruovaném hospodářském domku na dvoře areálu restaurace Eška.

Starší info:
Jen málo obcí na Příbramsku se může pochlubit svým rodinným pivovarem. Jince se mezi tyto obce zařadily. Měly svého Viléma.Tento název neslo pivo, které se v obci začalo stáčet. „Název jsem zvolil podle prvního majitele objektu našeho pivovaru, kterým byl Vilém von Hanau,“ řekl majitel a zakladatel pivovaru Václav Biskup. Původní majitel roku 1894 prodal hospodu panu Eškovi, který ji provozoval a posléze přebudoval na hotel. Pivovar byl v květnu 2012 ve zkušebním provozu. „K založení pivovaru mě vedl fakt, že lidé chtějí v dnešní době něco nového. V hospodách lidé chybí a my je tam chceme našim pivem přitáhnout,“ mínil Václav Biskup. V Jincích má výroba piva svoji historii. Pivo Vilém na tuto tradici navázal, i když v jiném místě než byl první místní pivovar. „Chtěl jsem pivo vyrábět na místě bývalého pivovaru, ale bohužel jsme se s majitelem objektu nedohodli. Rozhodl jsem se tedy jít svou vlastní cestou,“ vysvětlil Biskup, jenž pivovar umístil do prostoru hotelu Eška v opravené bývalé hospodářské budově. Samotná budova pivovaru není nijak rozsáhlý objekt. V místě výroby piva se nachází dominantní dvounádobová varna na pivo. V dalších částech jsou tanky, které slouží k uležení a dozrávání piva. V areálu nechybí místo pro skladování chmele. Technologie je dodána firmou Destila Brno a je provedena v nerezu. Jedna várka zde znamená 10 hl piva. Jako spilka i ležácký sklep tu slouží CK tanky o objemu 20 hl v celkovém počtu 10 ks. V Jincích se při této příležitosti sešlo několik desítek hostů, kteří dne 18.5.2012 křtili pivo Vilém. Hlavními kmotry se stali herci Pavel Nový a Petr Novotný. (zdroj: pribramsky.denik.cz)
Ve dnech 25. – 27. 5.2012 proběhla Jinecká pouť s pivem Vilém.
Dne 14.7.2012 v Jincích v restauraci Eška na čepu pivo Vilém polotmavá 12° (19,50 Kč).
V Jincích v restauraci Eška dne 13.9.2012 na čepu piva Vilém 12° tmavé a 13° polotmavé.
Koncem září 2012 bylo v Restauraci a Penzionu Eška v Jincích k dostání pivo Vilém ve světlé a tmavé podobě.
V dubnu 2013 byla otevřena nová Pivovarská restaurace U Viléma v Plzni (ulice Jetelová 2), kde můžete posedět v příjemném prostředí (kuřácké a nekuřácké) a vychutnávat si Viléma světlého anebo polotmavého – speciál.
Jinecká pouť proběhla 18. – 19. 5.2013, šlo ochutnat nejen světlého a polotmavého Viléma, ale také na speciál Kníže a višňového Vilíka.

You may also like...