Minipivovar Rojc Rozdrojovice

 

   fotogalerie

adresa: Rozdrojovice

www.rojc.cz

e-mail: rojc@rojc.cz

MAPYCZ

   Základní sortiment:

* SORTIMENT


Na čepu a v prodeji bylo:

 
  • Od 19.5.2019 v prodeji Moa 11°, Summer Ale. Moa je již vyhynulý pták, který pochází z Nového Zélandu. Proto je pivo chmelené novozélandskými chmely Wakatu a Wai-iti.
  • Speciál Marahau 13° v Rozdrojovicích od 7.1.2019 v hostinci U Helánů. Session IPA navoněná australskými a novozélandskými chmely. Pojmenovaná podle partnerské obce Rozdrojovic, nacházející se poblíž národních parků Kahurangi a Abel Tasman.
  • Na počátku ledna 2019 nové pivo „1402“. Poctivá dvanáctka, pojmenovaná podle roku, kdy byla první písemná zmínka o Rozdrojovicích.
  • V listopadu 2018 navařili první várku dvanáctky Manuka. Spodně kvašené pivo, do kterého přidali manuku. Manuka, balmín metlatý nebo leptospermum scoparium chcete-li měli až z Nového Zélandu, odkud jim ji poslal Andrew z pivovaru Mussel Inn, kde manuková piva vaří také. Manuka se využívá na výrobu medu. Také je známa pro své léčivé účinky – zmírňuje kašel, či bronchitidu.
  • Po sedmi letech domovarnictví si splnili sen a vytvořili vlastní minipivovar. Pivo se vaří v rodinném domku v centru obce.

You may also like...