Dobrých svijanských restaurací je zase o něco více, a to i v zahraničí

Svijany, 18. března 2019 – Celkem 37 hodnotícími kritérii musí úspěšně projít každé restaurační zařízení, které se uchází o certifikát kvality Pivovaru Svijany. Při náročném hodnocení v rámci zatím posledního, devatenáctého ročníku certifikace to dokázalo opět více restaurací a hospod než o rok dříve – celkem 133. Dobré svijanské restaurace jsou přitom již nejen po celé republice: mezi nejlepšími deseti jsou restaurace z Liberce, Sokolova, Prahy, ale i ze slovenské Nitry. Na čelním místě se v hodnocení umístil malý hostinec Škola Evaň, který tentokrát svou atmosférou a kvalitou podávaného piva předstihl i některé renomované tankové svijanské restaurace.
„Rozhodně nejde o nějakou soutěž, smyslem certifikace je plošné zlepšování služeb ve všech restauracích, které zavážíme naším pivem,“ zdůrazňuje svijanský sládek Petr Menšík. „Hodnotíme při ní například celkovou čistotu, teplotu ve sklepě, způsob točení, chuť, vůni a čirost piva nebo správné mytí skla. To, že na osvědčení dosáhlo opět více restaurací než o rok dříve, dokazuje, že se nám to daří a že jsou péče o pivo a kvalita služeb zase o něco lepší, i když k úplné spokojenosti máme ještě daleko,“ dodává k aktuálním výsledkům právě uzavřeného procesu certifikace za rok 2018.
Certifikaci vybraných restaurací Pivovar Svijany provádí s cílem motivovat, vést a vychovávat hospodské ke zvyšování úrovně péče o pivo a celkově kultury pohostinství pravidelně již od roku 2000. Komise složená z obchodního zástupce pivovaru, oblastního vedoucího regionu, podsládka a technologa při podrobném hodnocení každé přihlášené restaurace sleduje vedle kvality točeného svijanského piva například také čištění a ošetřování chladícího zařízení, úroveň sklepního hospodářství, čistotu a výzdobu vlastního restauračního prostoru, úroveň obsluhy a celkové péče o zákazníka. Po udělení certifikátu, který se propůjčuje na dobu jednoho roku, pak restaurace zůstávají po celou dobu pod stálým dohledem zaměstnanců pivovaru.
„Ručíme za to, že z našeho pivovaru odchází jen to nejlepší pivo. Ale přinejmenším stejně důležitá je péče, kterou našemu zásadně nepasterovanému pivu věnují hostinští, kteří je pak servírují konečnému konzumentovi. V našich certifikovaných provozovnách si proto velice pečlivě a po všech stránkách hlídáme kvalitu, ať už jde o čepování, skladování, techniku nebo třeba profesionalitu obsluhy. A od letoška jim v tom podáváme i pomocnou ruku v podobě speciálních kurzů správného čepování. O školení pro svůj personál a návštěvu svého zařízení svijanským odborníkem může požádat každý provozovatel,“ poznamenává Petr Menšík.

Čtěte také:  Prazdroj získal Green Frog Award za nejlepší odpovědnostní výroční zprávu ve střední a východní Evropě

Deset nejlépe hodnocených restaurací 2018

Restaurace Místo
Hostinec Škola Evaň Evaň
Radniční Sklípek Liberec
Restaurace U Rokytky Praha 8
Restaurace U Partíka Litvínov
Hříbecká Hospoda Hříběcí
Zámecká konírna Vratislavice nad Nisou
Pivnice u Smrků Sokolov
Pivovarská restaurace Svijany Svijany
Zoborská Stuďna Nitra (SK)
Restaurace na Zborově Praha 10

U zařízení, která úspěšně projdou certifikací, je zaručeno, že nabízejí pouze prvotřídní, profesionálně ošetřené pivo. Motivací je pro ně kromě spokojenosti jejich zákazníků také cenové zvýhodnění dodávek od pivovaru. Úspěšná certifikace jim nadto dodává rovněž určitou prestiž, díky níž je více vyhledávají milovníci dobrého piva. „To, co dělá z restaurace dobrý podnik, je správná péče o pivo, dobře vyškolený personál, kvalitní výčepní zařízení a skladovací prostory. Všechny certifikované restaurace můžeme z tohoto hlediska komukoli bez zaváhání doporučit,“ uzavírá Petr Menšík.
Největší koncentrace certifikovaných svijanských restaurací je na Liberecku a v Praze. Zájemci si mohou všechny vyhledat na mapě:
https://www.pivovarsvijany.cz/kam-na-svijany/

You may also like...