Nejprestižnější česká pivní soutěž vstoupila do dalšího ročníku

Praha 25. dubna 2019 – Celkem pětasedmdesát vzorků soutěží o vítězství v některé z kategorií degustační soutěže České pivo 2019. Letos již po devatenácté. První kolo soutěže probíhá ve dnech 24. – 25. dubna 2019, druhé pak 26. – 27. června 2019. Výsledky budou vyhlášeny na zářijové Svatováclavské slavnosti, kde bude v rámci zahájení Dnů českého piva 2019 naražen sud vítězného ležáku.
Odbornou soutěž České pivo vyhlašuje každoročně Český svaz pivovarů a sladoven již od roku 2001 ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským v roli odborného garanta. Představuje komplexní hodnocení kvality piv vyrobených v České republice ve vyhlášených kategoriích: Světlý ležák, 11% světlý ležák, Světlé výčepní pivo, Tmavé pivo, Nealkoholické pivo.
V degustační komisi, která za dohledu notáře posuzuje senzorické vlastnosti piva, nezasedají pouze pivovarníci, ale také pedagogové a odborníci ze středních a vysokých škol, z Chmelařského institutu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Soutěžní vzorky jsou odebírány přímo v pivovarech zástupci Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského.
Soutěž České pivo má dvě kola, čímž je posílena objektivita hodnocení. Degustační soutěž České pivo je otevřená všem tuzemským pivovarům produkujícím roční pivní výstav nad pět tisíc hektolitrů.

You may also like...