Chříčský minipivovar

adresa:
Chříč 2, 331 43

www.propolis-os.cz www.kricfest.cz/pivovar

kricfest@kricfest.cz

další info o pivovaru

články o pivovaru

                  
fotogalerie


Základní sortiment:
* Pazdrát 11°
* Nocturno 13°

Na čepu a v prodeji bylo:

  • Velikonoční speciální edice roku 2017 – Vzkříšení – jantarový ale. Silné a přitom osvěžující svrchně kvašené pivo, hutné a přitom lehké. V chmelovém aromatu vynikaly tóny jablek, které doplnil sladký med, čerstvé švestky, citron a krémový karamel.
  • Vánoční speciál 13% byl v prosinci 2016 na světě. Silné, ale dobře pitelné pivo, světlé barvy. Pivo má velmi široké aromatické spektrum, ve kterém se promítá kořeněná příchuť kari a tabáku doplněná citronovou trávou, pomerančovou kůrou, vanilkou a marcipánem. Alkohol 5,7 %.
  • Pivovar dal od června 2016 do prodeje letní pivo – Karbaník 10°. Byla to klasická česká desítka výrazné hořkosti a plné chuti, pro zahnání věčné žízně. Pivo, které udrží vaši mysl nezkalenou až do dlouhého rána. Vyrovnanou chuť a vůni dodává Žatecký poloraný červeňák, který si sami vybírají přímo u pěstitele.
  • Firma Propolis na pivovar získala na počátku roku 2016 celkem 315tisícový grant od Nadace VIA, jež ocenila osm projektů spojujících byznys a dobročinnost. „Za peníze z grantu podnik nakoupí zařízení na mytí vratných skleněných láhví a jeden ležácký tank. Myčka láhví umožní plnění piva do vratného skla a rozšíří produktové portfolio podniku, protože nově tak bude možné vyrábět lahvové pivo a také domácí pivní limonádu,“ uvedl za nadaci Zdeněk Mihalco. Podle Petra Jakubíčka, který pivovar spravoval, v Chříči pod vedením profesionálního sládka vařilo pivo devět lidí. „Šest s mentálním postižením a tři s fyzickým hendikepem. Mentálně postižení dojíždějí z Ústavu sociální péče Zavidov, někteří na tři čtyři dny, jiní na jeden dva dny v týdnu. O práci se tu skoro perou, je to pro ně jako výlet do světa obyčejných lidí,“ popsal Jakubíček. Zaměstnanci pivovaru měli kromě samotného vaření na starost také práce kolem, jako úklid, přípravu dřeva a podobně. Protože jim s novým tankem a myčkou skla přibyla práce, dostali posilu. V Chříči vařili jedenáctku ležák Pazdrát a třináctku Nocturno. Dělali také speciály. K mání bylo v plastových nebo skleněných nevratných lahvích. I to se změnilo. „Plast není ideální a nevratné skleněné lahve zase zbytečně zvyšují cenu piva,“ vysvětlil dále Petr Jakubíček. (zdroj: plzensky.denik.cz/zpravy_region/chraneny-pivovar-chric-zacne-vyrabet-i-limonadu-20160217.html)
  • V únoru 2016 využili možnost poprvé v historii novodobého masopustu na Chříči nabídnout sváteční speciál. Bylo jím pivo černé jako smrt s názvem Nebožtík. Inspirací byl v Irsku hojně vařený Stout.
  • Dne 16.11.2015 pivovar nabízel piva Pazdrát, což bylo pivo plzeňského typu, světlý ležák a speciální svrchně kvašené Nocturno noční Ale, ty byly pravidelně na čepu. Dále měli na čepu ještě speciální svrchně kvašené Orange Blossom Express letní Ale a nově hnědé speciální pivo typu ale American Brown Ale. Všechna piva měli na čepu přímo v pivovaru i stočené v lahvích.