Chříčský minipivovar

 

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

adresa: ADRESA

www.kricfest.cz/pivovar

e-mail: kricfest@kricfest.cz

   Základní sortiment:

* Pazdrát 11°
* Nocturno 13°


Na čepu a v prodeji bylo:

 
 

  • V srpnu 2019 novinka – Pařez. Klasická osmička – dříve nápoj sklářů a metalurgů. Osvěživé nízkoalkoholické pivo vyšší hořkosti je dnes určené všem, kdo chtějí nepotupným způsobem zahnat žízeň a přitom budit zdání střízlivosti.
  • Pouťový speciál roku 2019 byl India Pale Lager 13°, světlý spodně kvašený, exoticky chmelený.
  • Na jaře 2018 uvařili další pivní pivo – Řeholní speciál. Tentokrát se jednalo inspiraci klášterními trapistickými pivy. Polotmavé, svrchně kvašené, třináctistupňové pivního stylu Abbey nechali ležet poctivé dva měsíce ve zdejších sklepích.
  • V lednu 2018 v prodeji speciál Mahatma IPA. V pivu šlo rozpoznat aroma exotických koření a citrusů. Alkohol: 5,5 % EPM 13 %.
  • Pivovar u příležitosti Památky zesnulých v roce 2017 uvařil novinkový Dušičkový speciál. Šlo o aromatický polotmavý ejl navařený s hořkými tóny grapefruitu a sladkých třešní. EPM 13 % Alk.: 5,5 %.

 • V horké letní sezóně roku 2017 se šlo v pivovaru osvěžit extra hořkým, světlým, svrchně kvašeným a dobře odleželým speciálem Švihák lázeňský, stupňovitosti 13.
 • Jedním z prvních odběratelů obnoveného chříčského piva byl pan Helebrant z Penzionu Trilobit v nedalekých Skryjích. Hospoda s prvorepublikovou atmosférou a dobrou kuchyní byla i pro pivovar při oslovování odběratelů jasnou volbou. Od 20.5.2017 mají její návštěvníci navíc možnost ochutnat spodně kvašený polotmavý speciál Skryjský trilobit, který za účasti pana hospodského navařil Pivovar Chříč exkluzivně pro jeho podnik.
 • Velikonoční speciální edice roku 2017 – Vzkříšení – jantarový ale. Silné a přitom osvěžující svrchně kvašené pivo, hutné a přitom lehké. V chmelovém aromatu vynikaly tóny jablek, které doplnil sladký med, čerstvé švestky, citron a krémový karamel.
 • Vánoční speciál 13% byl v prosinci 2016 na světě. Silné, ale dobře pitelné pivo, světlé barvy. Pivo má velmi široké aromatické spektrum, ve kterém se promítá kořeněná příchuť kari a tabáku doplněná citronovou trávou, pomerančovou kůrou, vanilkou a marcipánem. Alkohol 5,7 %.
 • Pivovar dal od června 2016 do prodeje letní pivo – Karbaník 10°. Byla to klasická česká desítka výrazné hořkosti a plné chuti, pro zahnání věčné žízně. Pivo, které udrží vaši mysl nezkalenou až do dlouhého rána. Vyrovnanou chuť a vůni dodává Žatecký poloraný červeňák, který si sami vybírají přímo u pěstitele.
 • Firma Propolis na pivovar získala na počátku roku 2016 celkem 315tisícový grant od Nadace VIA, jež ocenila osm projektů spojujících byznys a dobročinnost. „Za peníze z grantu podnik nakoupí zařízení na mytí vratných skleněných láhví a jeden ležácký tank. Myčka láhví umožní plnění piva do vratného skla a rozšíří produktové portfolio podniku, protože nově tak bude možné vyrábět lahvové pivo a také domácí pivní limonádu,“ uvedl za nadaci Zdeněk Mihalco. Podle Petra Jakubíčka, který pivovar spravoval, v Chříči pod vedením profesionálního sládka vařilo pivo devět lidí. „Šest s mentálním postižením a tři s fyzickým hendikepem. Mentálně postižení dojíždějí z Ústavu sociální péče Zavidov, někteří na tři čtyři dny, jiní na jeden dva dny v týdnu. O práci se tu skoro perou, je to pro ně jako výlet do světa obyčejných lidí,“ popsal Jakubíček. Zaměstnanci pivovaru měli kromě samotného vaření na starost také práce kolem, jako úklid, přípravu dřeva a podobně. Protože jim s novým tankem a myčkou skla přibyla práce, dostali posilu. V Chříči vařili jedenáctku ležák Pazdrát a třináctku Nocturno. Dělali také speciály. K mání bylo v plastových nebo skleněných nevratných lahvích. I to se změnilo. „Plast není ideální a nevratné skleněné lahve zase zbytečně zvyšují cenu piva,“ vysvětlil dále Petr Jakubíček. (zdroj: plzensky.denik.cz/zpravy_region/chraneny-pivovar-chric-zacne-vyrabet-i-limonadu-20160217.html)
 • V únoru 2016 využili možnost poprvé v historii novodobého masopustu na Chříči nabídnout sváteční speciál. Bylo jím pivo černé jako smrt s názvem Nebožtík. Inspirací byl v Irsku hojně vařený Stout.
 • Dne 16.11.2015 pivovar nabízel piva Pazdrát, což bylo pivo plzeňského typu, světlý ležák a speciální svrchně kvašené Nocturno noční Ale, ty byly pravidelně na čepu. Dále měli na čepu ještě speciální svrchně kvašené Orange Blossom Express letní Ale a nově hnědé speciální pivo typu ale American Brown Ale. Všechna piva měli na čepu přímo v pivovaru i stočené v lahvích.

You may also like...