Pátek třináctého ve znamení zodpovědného pití

AB InBev, přední světová pivovarnická společnost, oslaví se svými kolegy a zákazníky po celém světě v pátek 13. září každoroční událost Global Beer Responsible Day – akci na podporu zodpovědného pití a boje proti škodlivému užívání alkoholu. Kolemjdoucí budou mít na stánku od 12:00 do 14:00 možnost zdarma ochutnat nealkoholické pivo Pito z nestaršího českobudějovického pivovaru Samson. Stánek se bude nacházet v blízkosti chodovského nákupního centra v kancelářském komplexu The Park.
Společnost celou akcí připomíná, že k příjemnému posezení s přáteli a dobré zábavě není potřeba nadměrné užívání alkoholu. „Naším cílem je lidi spojovat a budovat tak lepší svět. Tato iniciativa je jasným příkladem dosahování těchto cílů a jsme na to hrdí,“ říká Angel Corbacho, člen představenstva pivovaru Samson.
AB InBev stanovila své globální cíle v oblasti zodpovědného pití v prosinci 2019. Od té doby pomáhá Světové zdravotnické organizaci redukovat procento škodlivého užívání alkoholu v každé zemi se záměrem dosáhnout snížení o 10 % do roku 2025. Svým počínáním přispívá i aktivitám OSN v rámci programu na prevenci proti škodlivému užívání alkoholu po celém světě. Jedním z důležitých způsobů, jak těchto cílů dosáhnout, je nabízení nealkoholického nebo nízkoalkoholického piva spotřebitelům. Neustále diverzifikuje a inovuje své výrobky, aby nabídla více možností ve stejné kvalitě. Investuje do inovativních procesů vaření nealkoholického piva, které umožnují obnovit běžné pivní aroma.
Se svými nejnovějšími nízkoalkoholickými a nealkoholickými pivy NABLAB se pivní magnát těší velkých úspěchů. Například pivo Jupiler 0.0 vede v kategorii nealkoholických piv v Belgii. V roce 2017 získalo zlatou medaili v prestižní londýnské soutěži World Beer Awards. Pito, lehké pivo vařené z vysoce kvalitních přírodních ingrediencí, je prvním nealkoholickým pivem v České republice a své ocenění z Londýna za nejlepší české nealko pivo si odvezlo letos.

Čtěte také:  České pivo dobývá už i Antarktidu

You may also like...