Kalendář pivních akcí
Bře
29
St
Aprílový pivní košt v Zelenáčově Šopě originál
Bře 29 @ 11:00 – Dub 1 @ 23:45

Trochu v netradičním čase můžete přijít ochutnat pivka z minipivovarů opět do Zelenáčovy šopy
jaký bude průběh??
středa – sobota od 11°° do 24°° hodin
cca 60 různých piv za 4 dny
2 bary – 18 výčepních kohoutů
tradičně bez obsluhy na place
Co nového??
Nebudou zálohované sklenice (prosíme tedy vracet do výčepu).
Sobota od 19°° koncert Blues Station – vstupné dobrovolné.
Nebude naše „Šopa Banka“
Penězi je možné platit pouze na hlavním baru, kde bude kasa EET
kde si budete moci zakoupit cca 10 klasických piv, objednat jídlo atd. a také koupit šopáky a hlavně požadovat účtenku EET. :-)
Na druhém baru lze šopáky vyměnit za pivní speciály (na čepu cca 8 piv).

Bře
31
Labutí svátek – sváteční speciál v Minipivovaru Labuť
Bře 31 @ 11:00 – Dub 1 @ 22:00

Přijďte na sváteční speciál Rauchbier Zkouřená Labuť 14% do minipivovaru Labuť.

Mezinárodní den ptactva je každoročně slaven 1.dubna. Labuť je pták a ne jen tak ledajaký, a tak tento svátek prostě slavíme také :)

Akce 3+1 pivo zdarma, a k zakousnutí grilované maso a hermelín.

Oslava 2. narozenin Poctivého Výčepu
Bře 31 @ 15:00

Zdravíme všechny naše Poctiváky,
budeme moc rádi, když za námi dorazíte a oslavíte s námi naše DRUHÉ narozeniny.
Těšit se můžete na ZABIJAČKOVÝ RAUT (jitrnice, jelita, zabijačkový guláš, ovar, kroupy a mnoho dalšího).
Dále budou naraženy naše pivní specialitky jako Poctivej Bock ze Slavkova, Poctivá IPA od Novýho Světa, Schlenkerla FastenBier, Sarah a archivní Ellen od Clocka a jako loni SLAVKOVSKÉ pivo čepované SAMOSPÁDEM.

Řízená degustace Pivovar Lobeč v restauraci Rychta
Bře 31 @ 18:00

Jedinečná nově otevírající restaurace Rychta na císařském a královském zámku v Brandýse nad Labem se stává další vlajkovou lodí pivovaru Lobeč. Dne 31. března se zde Lobeč uvede řízenou degustací vedenou sládkem a povídáním architekta Pavla Prouzy o příběhu záchrany a znovuzrození pivovaru.

Zahájení Raven Week – Degustace v Pivnici U Tesaře
Bře 31 @ 18:30 – 22:30

Už příští týden k nám dorazí Pivovar Raven! Vše začne degustací šesti vybraných kousků. Mezi nimi budou k dispozici i dva prototypy, které budete moct ochutnat pouze u nás! Degustací Vás provede samotný sládek pivovaru. Každá rezervace od nás navíc dostane, jako dárek láhev piva Raven dle vlastního výběru. Počet rezervací je omezen. Tak neváhejte a zamluvte si stůl na zahájení. Jste srdečně zváni. Budeme se na Vás těšit!

Dub
1
So
Jízda zvláštním vlakem do Pivovaru Kocour Varnsdorf
Dub 1 @ 7:30

Dovoluji si vás pozvat 1.4. 2017 na jízdu zvláštním vlakem do Pivovar Kocour Varnsdorf kde proběhne prohlídka a ochutnávka. Trasa zvlášního vlaku bude Turnov – Mnichovo Hradiště – Bakov nad Jizerou – Doksy – Česká Lípa – Nový Bor – Jedlová – Rybniště – Varnsdorf – Varnsdorf Pivovar Kocour a zpět. Ve stejné trase, odjezd z Turnova bude cca v 7:30 a přibližný návrat v 19 hod. Cena akce je 500 Kč
01.04.2017

Setkání sběratelů pivních suvenýrů Havířov v Slezském pivovaru
Dub 1 @ 7:30 – 10:00
Setkání domovarníků Hradce Králové a okolí v Hostinci Malý Růžek
Dub 1 @ 10:00 – 23:00

Druhé setkání domovarníků se svými pivními produkty a zkušenostmi.
01.04.2017

Pirnitzfest – festival minipivovarů v klášterní zahradě v Brtnici
Dub 1 @ 11:00 – 22:00

Festival dobrého piva, jídla a zábavy. Přivítejme společně jaro s pivními speciály z regionálních pivovarů! Akce proběhne ve vyhřívaném stanu v nádherném prostředí brtnické klášterní zahrady při prvních slunečních paprscích letošního jara.

1.4.2017 15977412_1398531253513606_895196974851115790_n

Zahájení sezóny v Muzeu šumavského pivovarnictví v Tvrzi Dešenice
Dub 1 @ 11:00 – 17:00
O vaření piva v minulosti, přítomnosti a v budoucnosti, jaké pivní chutě mají u protinožců bude vyprávět sládek minipivovaru Modrá hvězda v Dobřanech pan Petr Petružálek (ve 12 hodin !).
Setkání bude tradičně doprovázeno ochutnávkou piv a v lahvi si budete moci zakoupit dešenický ležák uvařený v minipivovaru Bizon Čižice.
VSTUP VOLNÝ!

01.04.2017

Oslavy Velikonoc v Počernickém pivovaru
Dub 1 @ 14:00
Rudolecký krýgl v Zámku Český Rudolec
Dub 1 @ 14:00 – 23:00

ZAŽIJTE S NÁMI PIVNÍ ODPOLEDNE V ZÁMECKÉM PIVOVARU V ČESKÉM RUDOLCI
PROGRAM:
14:00 BESEDA SE SLÁDKOVOU RADOVANOU KOCMANOVOU
16:00 PROHLÍDKA PIVOVARU S DEGUSTACÍ PIV PŘÍMO Z TANKU
17:30 PIVNÍ GULÁŠ
18:30 SOUTĚŽ V PITÍ PIVA
20:00 VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ
20:30 HUDEBNÍ VEČER S DJ
VSTUPNÉ : 380,-
(V CENĚ VSTUPNÉHO JE PIVNÍ GULÁŠ A DEGUSTACE PIV PŘÍMO Z TANKU)
REZERVACE MÍST NA TEL.: 774752436
NEBO NA E-MAILU: info@zamek-ceskyrudolec.cz
VSTUPENKY K ZAKOUPENÍ AŽ NA MÍSTĚ, NUTNÁ REZERVACE MÍST PŘEDEM.
PRO VĚTŠÍ SKUPINY JE MOŽNÉ DOMLUVIT ROZVOZ NAŠIM MINIBUSEM
CELOU AKCÍ NÁS PROVEDE MODERÁTOR
HLAVNÍ CENA PRO VÝHERCE SOUTĚŽE VE VYPITÍ 0,5 L PIVA NA ČAS JE POBYT V NAŠICH PIVNÍCH LÁZNÍCH, NEOMEZENÉ PITÍ PIVA BĚHEM PROCEDUR, MASÁŽ A VEČEŘE DLE VÝBĚRU PRO 2 OSOBY.

01.04.2017

Dub
3
Po
Hospodský kvíz u Moritze
Dub 3 @ 18:00 – 21:00

Hospodský kvíz u Moritze!
56 otázek, soutěžení, výhry a především zábava.

Chceš zažít víc, než jen běžný pokec u piva? Hospodský kvíz nabízí tobě a tvým kamarádům skvělý zážitek na večer. Bude k tomu stačit tužka, papír a chuť postavit se nové výzvě!

Každý týden nové otázky, každý týden odměňujeme nejúspěšnější týmy.

Co udělat pro to, abys mohl hrát? Sestav tým (1-8 hráčů), vymysli pro něj originální název a přihlas jej v této události. Pak se už jen dostav se svým týmem včas na značky a nechte se provést večerem naším moderátorem. Vše potřebné dostanete na místě.

Startovné za hráče je 40 Kč.

Více informací a všechna místa kde se hraje Hospodský kvíz najdeš nawww.hospodskykviz.cz a také www.facebook.com/hospodskykviz.cz

Hospodský kvíz v Beertime Pubu
Dub 3 @ 19:30 – 22:30

Pijte s rozumem.
56 otázek, soutěžení, výhry a především zábava.

Chceš zažít víc, než jen běžný pokec u piva? Hospodský kvíz nabízí tobě a tvým kamarádům skvělý zážitek na večer. Bude k tomu stačit tužka, papír a chuť postavit se nové výzvě!

Každý týden nové otázky, každý týden odměňujeme nejúspěšnější týmy.

Co udělat pro to, abys mohl hrát? Sestav tým (1-8 hráčů), vymysli pro něj originální název a přihlas jej v této události. Pak se už jen dostav se svým týmem včas na značky a nechte se provést večerem naším moderátorem. Vše potřebné dostanete na místě.

Startovné za hráče je 50 Kč.

Více informací a všechna místa kde se hraje Hospodský kvíz najdeš nawww.hospodskykviz.cz a také www.facebook.com/hospodskykviz.cz

Dub
5
St
1. narozeniny Pivovaru Bahno v Malém pivovaru Pardubice
Dub 5 @ 14:00
Prezentace pivovaru Zhůřák v Bad Flash Baru
Dub 5 @ 19:00

Na středu jsme si pro vás připravili prezentaci českého Pivovar Zhůřák, od kterého bude moci za odborného výkladu ochutnat:

Black Hole Zhůřák – Imperial Stout 19,5°
Cerna Vdova – Smoked Porter 15°
Dark Dawn – BIPA 15,5°
Saazer Weisse – Strong Wheat 15°
Hop Swill – IPA 17°
Paradise Ale – 13°
Total Eclipse – Black Ale 14°
Steam Lezak – Common Lager 11,3°

O pivovaru:
Pivovar Zhůřák se nachází 25 km jižně od Plzně ve vesnici Zhůř. V pivovaru se začalo vařit pivo v srpnu 2013 a jeho specializací jsou svrchně kvašená piva různých typů. Pivovar disponuje 250l varnou a 3 CKtanky, proto se svou velikostí řadí do kategorie nanopivovarů.

Dub
7
Slavnostní křest nového výčepního piva Antonín v Pivovaru Primátor
Dub 7 @ 15:00
V rámci oslava 145 let od položení základního kamene pivovaru slavnostně narazíme v pátek 7. dubna v 15 hodin před radnicí na Masarykově náměstí nové výčepní pivo ANTONÍN. Z náměstí se přesuneme přímo do návštěvnického centra pivovaru, kde budou oslavy s novým ANTONÍNem pokračovat. Teplé a studené jídlo a hudební doprovod v podání kapely NEŠLAPETO zajištěno.

07.04.2017

Dub
8
So
Prague Homebrewing Competition v prostorách Vinohradského pivovaru
Dub 8 celý den

Praha bude poprvé od roku 2012 hostit mezinárodní soutěž amatérských pivovarníků. Soutěž nazvaná Prague Homebrewing Competition [2], organizovaná a vyhodnocovaná podle pravidel mezinárodní organizace Beer Judge Certification Program (BJCP) [1], se uskuteční 8. dubna 2017 v prostorách Vinohradského Pivovaru. Přihlášky se pro aktuální ročník přijímají do tří kategorií: Český polotmavý ležák, černá IPA a Weizenbock [3].

Hodnocení piv provedou porotci certifikovaní organizací BJCP, kteří poskytnou zpětnou vazbu ke každému přihlášenému vzorku. V každé z kategorií budou vyhlášena tři nejlepší piva, jejichžtvůrci obdrží ceny od sponzorů soutěže [4], mimoto bude vyhlášeno i nejlepší pivo soutěže jako celkový vítěz. Tvůrce nejlepšího piva soutěže dostane možnost uvařit své vítězné pivo v profesionálních podmínkách jednoho ze sponzorských minipivovarů.

Celodenní akce bude dobrou příležitostí pro domácí sládky k seznámení se, výměně zkušeností, receptů a vzorků vlastní produkce; Organizátoři počítají s pokračováním akce i po vyhlášení výsledků.

Ondřej Pernica, certifikovaný porotce BJCP a jeden z organizátorů soutěže, říká: “Zájem o domácí pivovarnictví zažívá dynamický nárůst v České Republice i v celém regionu střední Evropy. Vidíme to na četných ohlasech a přihláškách do naší soutěže, které nechodí jen z domácího prostředí, ale i ze zahraničí. Návrat domovarnické soutěže do Prahy byl dlouho očekáván a doufáme, že dodržování standardů organizace BJCP přispěje k tomu, aby se z ní brzy stala přední událost svého druhu v Evropě.”

Jan Kotecký, další z organizátorů a certifikovaný porotce BJCP, dodává: “Domácí vaření piva není jenom strhujícím a kreativním koníčkem, ale působí také jako podhoubí pro profesionální řemeslné pivovary. Ty v dnešní době zažívají obrovský rozmach co do počtu. Kvalita ale bohužel nezřídka pokulhává, zejména u dnes módních zahraničních stylů. Ty rovněž zůstávají na okraji zajmu českého pivovarnického školství.”

“V této situaci plní nezanedbatelnou roli právě propracovaný systém soutěží domácích sládků, který jim díky nezbytné přípravě i zpětné vazbě pomůže lépe porozumět jak různorodým stylům, tak odpovídajícím technologickým postupům, ale i vadám, které vychutnání piva brání. Ten organizace BJCP dovedla do dokonalosti.“

Setkání sběratelů pivních suvenýrů Rakovník v KC Rakovník
Dub 8 @ 7:00 – 11:00
Setkání sběratelů pivních suvenýrů Turnov v Hasičárna Daliměřice
Dub 8 @ 7:00 – 12:00