Kalendář pivních akcí

Kalendář pivních akcí

Úno
21
St
Večer s Pivovarem Falkenštejn v Království piva - pivní bar
Úno 21 @ 18:00 – 23:30

Milí hosté, přátelé a příznivci!

Víme, že už se Vám stýskalo po dalším večeru s pivovarem. Nám také! Proto jsme se rozhodli pozvat na degustaci pivovar Falkenštejn z Krásné Lípy. Od našeho posledního setkání jeho sládkové stihli rozšířit varnu a přijít na pár skvostných receptů. Ale o tom Vám budou vyprávět sami!

Vstupné jako obvykle 200 korun, pro členy Pivního Klubu 150 korun. Rezervace posílejte prosím na adresu obchod@kralovstvipiva.com

Úno
22
Čt
Den s pivovarem Hendrych v Café Záhorský
Úno 22 @ 8:00 – 23:00

Přijměte pozvání na Den s pivovarem Hendrych, který se u nás v Café Záhorský koná ve čtvrtek 22. února, a to po celý den!

Všechny naše 4 pípy budou čepovat speciály z Vrchlabí, a to s 20% slevou!!! Ochutnáte Hendrychovu 11°, H12°Mountain Weizen, H14°Apollo Porter a H16°ALE.

Den s pivovarem Hendrych doplníme vybranými pivními lahůdkami v našem poledním a večerním menu! A bude i pivní klavír…;)

Rezervace na 724969911

Řízená degustace s minipivovarem Hoppy Dog v Lokal Lokal industry pub
Úno 22 @ 18:30 – 21:30

Zveme Vás do našeho lokálu na další řízenou degustaci piva.
Tentokráte k nám zavítají ostravští Hoppy Dog a znovu se můžete těšit na mnoho zajímavých informací ze světa piva a jistě i na perličky kolem vzniku samotného pivovaru.
Samozřejmě budete moci ochutnat spoustu druhů čepovaných piv Hoppy Dog a nebo si klidně odnést nějakou tu lahvinku s sebou domů

Úno
23
Vzpomínka na IPA festiválek No.5 – aneb na pěti pípách ipa v Azyl Pivni Bar
Úno 23 @ 15:00 – Úno 25 @ 23:45
Tap Takeover s pivovarem Duck & Dog v Pub U Dvou přátel
Úno 23 @ 19:00

Na poslední únorový pátek jsme si pro Vás připravili dost fajnovou věc – naše kohouty plně obsadí náš oblíbený pivovar Duck & Dog z Rajhradu.

Jejich piva se u nás na čepu objevila mockrát, a vždy to stálo za to. Proto si myslíme, že bychom chtěli na ,,Duck & Dog stranu“ přetáhnout více milovníků dobrého piva. Takže pokud tento pivovar neznáš, určitě se s námi přijď ponořit do pivního blaha. A pokud ho znáš, tak si přijď pro ochutnávku s výkladem od osoby nepovolanější. #jedemevpivu

Na čepu můžeš ochutnat:

1/ Furry Duck Session IPA 11% EPM
2/ Pale Ale 12% EPM
3/ Wild Horny Pony IPA 14% EPM
4/ IPA 14% EPM
5/ SMASH Citra 14% EPM
6/ Double Wild Horny Pony IPA 17%EPM

Úno
25
Ne
Pivní degustace – světlý ale v Once upon a beer bar
Úno 25 @ 17:00 – 19:00

Česko je tradičně zemí ležáků, spodně kvašených piv. Poslední roky se ovšem čím dál častěji na čepu objevují pivní styly svrchního kvašení, především světlý ale. Současně vznikají nové a nové české pivovary, které se na svrchní kvašení zaměřují.
Proto první degustaci v našem novém baru věnujeme právě světlým alům. Popovídáme si o jeho různých podstylech (Pale Ale, India Pale Ale, New England IPA, American Pale Ale, atd.).
Ale především budete mít možnost ochutnat (v degustační dávce 0,1 l) jednotlivé podstyly od českých i zahraničních pivovarů. Vzorků si ochutnáme alespoň deset.
Věříme, že si degustaci přijdete užít s námi!
A budeme rádi, pokud nám o tom dáte vědět prostřednictvím fb zprávy, abychom se na vás mohli kvalitně připravit 😉

Cena: 350,-

Bře
15
Čt
Řízená degustace pivovaru Sibeeria v Pivárium Zelená Kočka
Bře 15 @ 17:30
Čvn
16
So
Degustační soutěž domácích výrobců piva
Čvn 16 @ 9:00 – 22:00

V SOBOTU 16. ČERVNA VÁS ZVEME DO ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU, KDE SE USKUTEČNÍ 4. ROČNÍK SOUTĚŽE DOMÁCÍCH VÝROBCŮ PIVA.PRO TENTO ROČNÍK VYHLAŠUJEME NÁSLEDUJÍCÍ KATEGORIE:

1. Český světlý ležák (11,0 – 14,0% EPM, 4,0 – 6,0% alk.)
Czech Premium Lager
Kategorie je součástí ligové soutěže Cechu domácích pivovarníků – Liga českého ležáku. Pokud jste účastníky ligy, budou vaše body započítány do celkového hodnocení ligy, pokud účastníky nejste, můžete v této kategorii soutěžit také. Pivo by mělo být uvařené z českých surovin, nebo surovin českého typu. Spodně kvašené, dozrávané za nízkých teplot.

2. American IPA (14,0 – 17,0% EPM, 5,5 – 7,5% alk.)
Myslíte si, že umíte uvařit dokonalou American IPA ? Tak právě pro vás je určena tato kategorie. Netřeba ji dlouze popisovat. S karamelovým sladem se držte na uzdě, max do 5% a použijte aromatické odrůdy chmele, které favorizujete ve vašich IPA. Kvašení by mělo být vedeno na obvyklých kvasných kmenech.

3. Pšeničné pivo bavorského typu (11,0 – 13,0% EPM, 4,0 – 6,0% alk.)
Weissbier
Osvěžující pivo s vysokým podílem pšeničného sladu, kvašené na originálních bavorských kmenech pro pšeničná piva. Vyloženě letní kategorie určená pro začátečníky i matadory ve vaření pšeničných piv.

4. English Porter (10,0 – 13,0% EPM, 4 – 5,5% alk.)
Zkuste uvařit originální anglický Porter. Degustátoři po vás chtějí tmavé pivo anglického typu, které i přes to, že nemá vysoký obsah alkoholu, bude mít plnou a bohatou chuť, které docílíte použitím originálních anglických sladů, nebo jejich náhražkou. Dalším jejich požadavkem je použití britského kvasného kmene s nižším prokvašením a bohatou produkcí esterových vůní. Také doporučujeme použít chmelové odrůdy typické pro tento styl.

PRAVIDLA SOUTĚŽE DOMÁCÍCH VÝROBCŮ PIVA
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 2018

1. Soutěž se koná dne 16.6. 2018 v přilehlých prostorech pivovaru Revolta ve Žďáru nad Sázavou s přesnou adresou – Náměstí Republiky 64/14, Žďár nad Sázavou 1. Většina míst k sezení bude venku pod stany a v pivovarské kavárně, degustace budou probíhat v oddělené místnosti.
2. Vzorky budou anonymně hodnoceny zkušenými degustátory dle zadání soutěžních kategorií. Nejprve proběhne základní vyřazovací kolo a následně finálové kolo v každé z kategorií. V případě shodnosti bodového hodnocení na oceněných místech proběhne ještě superfinále(bodové ohodnocení vzorků se stejným počtem bodů).
3. Minimální požadovaný objem soutěžního vzorku je 1,5 litru.
Minimální požadované množství lahví 3 ks.
Příklad: 3×0,5l, nebo 3×0,75l.
4. Vzorky je možné poslat poštou na adresu – Pivovar Revolta, Náměstí Republiky 64/14, Žďár nad Sázavou 1, 591 01. Nejpozději do 12.6.2018.
NEBO
Přihlásit na místě v den konání od 9,00 do 11,30.
Startovné za 1 soutěžní vzorek je 100,-Kč.
5. V každé kategorii budou vyhlášeny a oceněny první tři místa. Vzorek s nejvyšším počtem bodů napříč kategoriemi vyhrává hlavní cenu – možnost uvaření vlastní receptury v pivovaru Revolta ve Žďáru nad Sázavou. Všichni soutěžící obdrží do svých E-mailových schránek odkaz na degustační protokoly týkající se jejich soutěžních vzorků(do 10 dní od konání soutěže) a celkové pořadí v jednotlivých kategoriích. Celkové pořadí bude prezentováno na sociálních sítích.
6. Po organizační stránce soutěž zajišťuje Karel Nečada, mobil:605 144 568, E-mail:karel.necada@seznam.cz
7. Soutěž je podporována Cechem domácích pivovarníků, obchodní společností Hop Products, minipivovarem Revolta a Cafe Bar Revolta ve Žďáru nad Sázavou a restaurací Pivovarský Klub v Praze.

POZVÁNKA NA 4. ROČNÍK DEGUSTAČNÍ SOUTĚŽE DOMÁCÍCH VÝROBCŮ PIVA VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU
V sobotu 16. Června vás zveme do Žďáru nad Sázavou na Festival pivních chutí a Degustační soutěž domácích výrobců piva. Celé dění festivalu se bude odehrávat v zadním traktu historického domu Rezidence Veliš v centru města(od nádraží cca 1 km). Přes den se festival odehrává v komorní přátelské atmosféře a jeho nedílnou součástí je Soutěž domácích výrobců piva ve které se bude letos soutěžit ve čtyřech kategoriích. Odborné degustace budou probíhat v soukromí technické místnosti minipivovaru Revolta. Posezení pro účastníky soutěže bude v Café Baru Revolta a venku pod stany, kde bude možnost objednat si něco k jídlu. Čepovat se bude kompletní sortiment místního pivovaru a během dne se na výčepu vystřídá další desítka různých piv z minipivovarů v nejbližším okolí a z Létajících pivovarů pocházejících ze Žďáru. V pozdnějším odpoledni dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání cen vítězům. Ve večerních hodinách zahraje nějaká místní světoznámá kapela(interpret zatím nepotvrzen). Neváhejte k nám přijet na celý víkend a navštívit historické památky ve městě, například poutní kostel svatého Jana Nepomuckého nebo nové interaktivní muzeum v zámku pod kostelem, které sídlí v budově bývalého pivovaru – nachází se tam jediný dochovaný ležatý hvozd na sušení sladu svého typu, cca z roku 1860. V případě dotazů se obraťte na můj E-mail – karel.necada@seznam.cz.