Minipivovar Melichárek Horka nad Moravou

 

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

adresa: 1.máje 10, 783 35 Horka nad Moravou

www.pivovarekmelicharek.cz

e-mail: petr.melicharek@email.cz

   Základní sortiment:

* Melichárek světlý ležák 11%
* Melichárek světlý ležák 12%


Na čepu a v prodeji bylo:

 • Dne 15.4.2021 v nabídce: Ležák 11% světlé, Hanácká Pšenice 13% světlé, Chinook APA 13% polotmavé, Waimea NZ Ale 13% světlé a Hanácké Stout 14%.
 • Od 4.6.2020 nově v prodeji Tomahawk APA 13 %. Světlé pivo typu American Pale Ale. Při výrobě použit americký chmel Tomahawk. Tato odrůda je jednou z nejdůležitějších vysokoobsažných odrůd. Má původ v odrůdě Nugget. Tomahawk má velmi široké aromatické spektrum, ve kterém se promítá kořeněná příchuť černého pepře doplněná citronovou trávou, pomerančovou kůrou, vanilkou a marcipánem.
 • Pivní novinky konce července 2017: Melichárek Žitná IPA 16,5% – Red Rye India Pale Ale. Červenohnědé pivo s náznakem citrusů, ovocného chmele a pikantního žitného sladu se střední hořkostí. Chmeleno chmely Magnum, Willamette, Amarillo. Obsah alkoholu 6.5%, IBU 65. Chinook APA 13% – polotmavý speciál typu American Pale Ale. Tato odrůda byla pojmenována po Indiánském kmenu z okolí Washingtonu. Má vysoký obsah alfa kyselin, avšak velmi příjemné chmelové aroma s jemnou hořkostí a plnou chutí. Má kořeněno-bylinný charakter estragonu, bazalky a levandule s vyváženým citrusovým nádechem. Široké aromatické spektrum doplňují červené plody, sladké ovoce a květinové elementy.
 • V červnu 2017 v prodeji Centennial APA 13% – polotmavé pivo typu American Pale Ale. Při výrobě použity dva hanácké slady, žatecký chmel a americký chmel Centennial. Odrůda byla vyšlechtěna již v roce 1974, ale na trh byla uvedena až v roce v 1990. Je to přechod mezi Brewers Gold, Fuggle, East Kent Golding a jinými druhy chmele. Tento aromatický chmel má také potenciální hořké vlastnosti.
 • Od 11.5.2017 v nabídce: Melichárek světlý ležák 11% (světlý ležák, chmelený německými chmely Magnum a Spalter Select), Hanácká Pšenice 13% (světlý pšeničný speciál), Challenger APA 13% (polotmavý speciál typu American Pale Ale s anglickým chmelem Challenger), Hanácké Bock 17% (polotmavý speciál, který zrál v tanku šest měsíců).
 • Od 15.3.207 do prodeje zdejší nejsilnější pivo – Citra Strong Birthday Ale 20%.Jednalo se o polotmavý speciál typu Double India Pale Ale s americkým chmelem Citra. Uvařeno u příležitosti čtyřicátých narozenin pána sládka. Motem tohoto piva je: I čtyřicátník má občas chuť na dvacítku.
 • V polovině září v prodeji Hanácké Stout 14 %. Svrchně kvašené tmavé pivo typu Stout. Při výrobě použity tři hanácké slady, pražený ječmen a anglický chmel Challenger.
 • Pivovar na počátku září 2016 začal prodávat nový speciál – Galaxy Single Hop IPA 18 %. Jedná se o polotmavé pivo typu India Pale Ale. Chmeleno australským chmelem Galaxy. Ten byl vyšlechtěn v Austrálii v roce 1994 jako odpověď na americký chmel Citra. Matka je vysokoobsažný chmel z Austrálie a otec z USA Perle. V chuti naleznete tóny citrusů, dotek meruněk a angreštu. Ve vůni najdete citrusové plody a tropické ovoce.
 • Dne 28.4.2016 opět otevřeli Pivovarský dvůr. Na čepu Melichárek světlý 11%, Hanácká Pšenice 13%, Cascade APA 13%, Kazbek IPA 17%.
 • Dne 10.3.2016 byl v pivovárku prodejní den. Nabídka sudového a lahvového piva: Citra Single Hop IPA 18% – polotmavý speciál typu India Pale Ale s americkým chmelem Citra – svrchně kvašeno, Melichárek světlý 11% – světlý ležák plzeňského typu s českými chmely Premiant a Žatecký Červeňák – spodně kvašeno, Melichárek Cascade lager 13% – světlý speciál plzeňského typu s americkým chmelem Cascade – spodně kvašeno, Hanácká Pšenice 13% – světlý pšeničný speciál s českým chmelem Žatecký Červeňák – svrchně kvašeno, Cascade APA 13% – polotmavý speciál typu American Pale Ale s americkým chmelem Cascade – svrchně kvašeno, Hanácká Vídeň 12% – polotmavý vídeňský ležák s českými chmely Sládek a Žatecký Červeňák – spodně kvašeno.
 • Melichárek Citra Single Hop IPA 18% – polotmavý speciál typu India Pale Ale s americkým chmelem Citra. Od 24.2.2016 v prodeji a to v sudové i lahvové podobě.
 • Nabídka sudového a lahvového piva od 8.2.2016: Melichárek světlý ležák 12%, Cascade APA 13%, Challenger APA 12%, Zázvorové Ale 12%, Hanácká Vídeň 12%, Fuggles EPA 12%.
 • Dne 21.1.2016 byl v pivovárku prodejní den. Měly připraveno v lahvích šest druhů piva. Spodně kvašená piva: Melichárek světlý 11% – světlý ležák, Hanácká Vídeň 12% – polotmavý vídeňský ležák. Svrchně kvašená piva: Cascade APA 12% – polotmavé American Pale Ale s americkým chmelem Cascade, Challenger APA 12% – polotmavé American Pale Ale s anglickým chmelem Challenger, Fuggles EPA 12% – světlý English Pale Ale s anglickým chmelem Fuggles, Zázvorové Ale 12% – polotmavé Pale Ale s čerstvým zázvorem a koriandrem.
 • Dne 17.12.2015 byl v pivovaru prodejní den. Nalahvováno bylo Melichárek světlý ležák 11%, Melichárek vánoční speciál 13%, Hanácká Pšenice 13%, Cascade APA 12%, Challenger APA 12%, Fuggles EPA 12%, Zázvorové Ale 12%.
 • Dne 3.12.2015 sládek uvařil nejsilnější pivo – Citra single hop IPA 18 %. Jednalo se o polotmavý speciál typu India Pale Ale, uvařený že čtyř druhů hanáckých sladů a z jednoho aromatického chmele Citra, který je původem z USA. V chuti i vůni byly dominantní citrusové plody, zejména grep, pomeranč a limetka.
 • V listopadu 2015 uvařili Zázvorové vánoční Pale Ale 13% polotmavý speciál. Při vaření sládek použil tradiční i netradiční suroviny – vodu, plzeňský a karamelový slad, chmely Premiant a Červeňák, ovesné vločky, zázvor a koriandr. Zakvašeno svrchně kvasnicemi US-05. V nabídce bylo před vánoci.
 • Speciál Kazbek IPA 16 % byl opět uvařen a naražen 14.11.2015 při oslavě 5.narozenin pivovaru. Dne 26.9.2015 skončila zdejší sezóna a zahrádka se až do jara zavřela. Ve dnech 24.-26.9.a měli na čepu poslední novinku roku 2015 – Bramling Cross EPA 12% – světlé English Pale Ale s anglickým chmelem Bramling Cross.
 • Od 4.9.2015 měli na čepu novinku – Wakatu NZ Ale. Jednalo se o světlý Pale Ale s novozélandským chmelem Wakatu. Ten byl poprvé uveden na trh v roce 1988. Chmel se vyznačuje jemnou ovocnou chutí s nádechem bylinek.
 • Dne 21.8.2015 byly na Pivovarském dvoře v Horce nad Moravou představeny dvě pivní novinky a to: Letní Ale 11% – světlé Pale Ale s chmely Cascade a Kazbek – uvařeno z plzeňského a karamelového sladu (sladovna Záhlinice) a Zkouřená pšenice 13% – světlý nakuřovaný pšeničný speciál – uvařeno z nakuřovaného pšeničného sladu, nakuřovaného ječného sladu a mnichovského sladu. Všechny slady jsou z humnové sladovny Bruntál. Chmeleno žateckým červeňákem, kvašeno svrchně.

You may also like...