Minipivovar Pod Lípou Kyšice

 

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

adresa: Náves 20, 330 01 Kyšice u Plzně

www.podlipou-pivovar.cz

e-mail: info@podlipou-pivovar.cz

   Základní sortiment:

* Čeledín světlé výčepní
* Mouřenín polotmavá jedenáctka
* Sedlák světlý ležák
* Lanbert pšeničná třináctka


Na čepu a v prodeji bylo:

 
  • V únoru 2018 na čepu novinky: Lípa 15° (polotmavé silné pivo hluboko prokvašené, vyrobené ze šesti druhů sladů. Pro chmelení bylo použito chmelových odrůd Magnum, Nugget, Sládek a Žatecký poloraný červeňák. Doba zrání v tanku 100 dní. Obsah alkoholu 6,5 %) a Nakuřovaný sedlák 12° (k výrobě piva byl použit výhradně speciální slad sušený bukovým dřevem v kombinaci se sladem světlým. Pivo bylo měděné kaštanové barvy s vůní mísícího se uzeného pokrmu, sladu a táboráku. Obsah alkoholu 5%).
  • V červnu 2017 na čepu Pocestný Summer A.P.A. 8°. „Konečně se k nám vrátil zpět do Kyšic. Ze svých cest po USA si přivezl chmele Amarillo, Citra a Cascade, které jsou aromatické a používají se hlavně na studené chmelení. Když se vrátil do Evropy, zastavil se v Německu pro chmel Magnum, který tam patří k nejvýznamnějším hořkým chmelům. Při návratu se zastavil na Moravě pro slad, aby zde v pivovaru vše spojil a vzniklo toto lehké pivo s tóny po citrusech, květinách, kořenech, manga a meruněk s pořádným hořkým koncem.
  • V prosinci 2016 na čepu Zázvorový speciál 14°. Výjimečný světlý ležák, při jehož výrobě byl použit, kromě tradičních surovin (slad, chmel), čerstvý zázvor, jehož jedinečná chuť a vůně dodala pivu jeho specifické vlastnosti Obsah alkoholu 4,8 %.
  • Bock 15° Speciál. Jednalo se o silný, hutný, polotmavý ležák, oblíbený zejména
    v bavorském regionu. Pivo bylo plné chuti s příjemně doznívající hořkostí a bohatou pěnou. Na čepu od 18.3.2016.
  • Od 12.10.2015 na čepu novinka – Polotmavý Ale 13 % extra hořký. Šlo o svrchně kvašené pivo typu „ale“, kterému dominovala výrazná hořkost, příjemně chmelová vůně a vyšší obsah alkoholu. Byl vyroben dle tradiční technologie, dochucovaný za studena americkými chmely. Obsah alkoholu 4,8 %.

You may also like...