Zámecký pivovar Břeclav

 

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

   tácky

adresa: Pod Zámkem 625/8, 690 02 Břeclav

www.pivovarbreclav.cz

e-mail: info@pivovarbreclav.cz

   Základní sortiment:

* Kanec 12° světlý ležák
* Kanec 12° polotmavý ležák
* Kanec 12° světlý ležák
* Podlužan 11° polotmavý ležák
* Podlužan 10° světlé
* Beran 11° světlý ležák
* Beran 10° světlé


Na čepu a v prodeji bylo:

 

 • Za studena nachmelená třináctka rozšířila na podzim 2019 rodinu Kanců.
  Šlo o první pivo stylu India Pale Lager, které vzniklo spojením klasického ležáku a India Pale Ale. Prošlo si spodním kvašením a pětkrát chmelením, z toho jednou za studena. Chuť byla lahodně chmelová, vůně jemně citrusová.
 • V únoru 2019 v prodeji nové pivo Kanec extra chmelená 10°. Sládek Dušan Táborský ji uvařil klasicky na tři rmuty z plzeňského a mnichovského sladu a chmelil na čtyřikrát Žateckým poloraným červeňákem a Sládkem. S IBU 30 a obsahem alkoholu 4,1 % nabízí perfektní hořké osvěžení.
 • Na září 2017 uvařili Knížecí speciál. Polotmavé pivo s jemně karamelovou chutí.
 • Na Slavnostech břeclavského piva (dne 11.6.2016) byla pivní nabídka: Kanec světlý, Kanec polotmavý, Podlužan, Pivín, Summer Ale, Zámecká desítka a Nealko.
 • Dne 20.5.2016 představili letní novinku s nádechem citrusových plodů – Summer Ale. Jednalo se o svrchně kvašený světlý ležák. Proto byly pro základní chmelení zvoleny americké chmelové odrůdy Centennial a Chinook, dále pak česká hořká odrůda Premiant a pro finální „dryhop“ odrůdy Citra a Amarillo. Charakteristickým rysem tohoto piva byla citrusová chuť a vůně. Jednalo se o 11° pivo s obsahem alkoholu do 4,7 % obj.

 • V dubnu 2016 v prodeji „fitness“ pivo Břeclavský jaguár.
 • Red Winter Ale 16°. Na pivní trh se 11.11.2015 dostalo první zdejší Ale amerického typu.
  Svrchně kvašený speciál tmavě rubínové barvy chmelili americkými chmelovými odrůdami Centennial a Chinook, pro finální „dryhop“ pak odrůdami Citra a Amarillo. Alkohol.: 7,0 %
 • Pivovar dne 9.11.2015 celorepublikově uvedl na trh novou značku světlého piva Pivín, se kterou se veřejnost mohla setkat v televizním seriálu Vinaři. Pivín byl k dostání ve dvou modelech: 12° ležák a 14° speciál. Pivín 12° byl vyroben ze dvou odrůd žateckého chmele a z českého sladut. Obsah alkoholu do 5,2 % obj. Pivín 14° bylo světlé speciální pivo, které se vyznačovalo sytě zlatou barvou, vyšší plností a střední hořkostí. Obsah alkoholu do 6,0 % obj.
  Oproti dosavadním břeclavským značkám byl hlavní rozdíl v obsahu alkoholu a také použití více odrůd žateckého chmele.
 • Podzimní novinka měla podobu Polotmavého ležáku (alk.: 5,0 %). V prodeji od 23.10.2015
Čtěte také:  Minipivovar Žlebské Chvalovice
 • Svatováclavský speciál v září 2015 v sítí hospod a také exkluzivně v prodejnách potravin ENAPO. Šlo o polotmavé pivo s obsahem alkoholu 5,2 % obj.. Vyznačovalo se mírně karamelovou příchutí a vůní s jemnou vyváženou hořkostí.
 • V červnu 2015 novinka – Beran, pravá jedenáctka. Speciálně vařené pro Zlínsko a Valašsko. Alk.: 4,7 %.
 • V březnu 2015 v prodeji polotmavý ležák Kanec.
 • Po obnově činnosti v roce 2013 uvařil 9 tisíc hektolitrů piva, v roce 2014 – 15 000 hl.
 • I v roce 2014 uvařili sládci Vánoční dědictví. Silný tmavý speciál, který je vhodný (nejen) pro nadcházející sváteční dny. Tmavý, nepasterovaný ležák s mírně karamelovou chutí a vůní s obsahem alkoholu 6 %. Extrakt původní mladiny u tohoto speciálu 15,22 %. Právě druhá hodnota odkazuje na historické datum vzniku břeclavského pivovaru.
  Pro zpříjemnění jara 2014 uvařili speciální tmavé pivo, Sládkovo jarní. Šlo o 13° tmavé pivo, které zaujalo především kaštanovou barvou, jemnou karamelovou chutí s příjemnou hořkostí.

You may also like...