Minipivovar Řevnice

 

   fotogalerie

   etikety

adresa: Pod Lipami 71, 252 30 Řevnice

www.pivovar-revnice.cz

e-mail: pivovar@corsorevnice.cz

   Základní sortiment:

* Světlé výčepní 10°
* Světlý ležák 12°.


Na čepu a v prodeji bylo:

 
  • V březnu 2021 novinka – Rovnodenní speciál. Je to „dvanáctka“ APA, světlý ejl typu smash (Single Malt And Single Hop), což znamená, že je jednosladový a je použitý jen jeden druh chmele. Obsah alkoholu 5, 3 %. Aby vynikly všechny chmelové vůně a chutě, silně Rovnodenní nachmelili za studena, čímž pivu dodali přirozený zákal, který je chrakteristický pro styl NE IPA. Hořkost však odpovídá spíše stylu APA, a tak vlastně vznikla nová kategorie: NE APA. New Extra American Pale Ale. Pro jeho přípravu použili víděňský slad a chmel Ekuanot.
  • V únoru 2021 další novinka – Kazbek 11°. Řádně uleželá polotmavá jedenáctka chmelená pouze jednou odrůdou (tzv. single hop), Kazbekem. Příjemné lehce ovocné chmelové aroma, střední hořkost, nižší říz a trochu vyšší suchost.
  • V únoru 2021 připravili netradiční limitovanou edici svrchně kvašeného piva Horňák s pivoňkovým výluhem a lesními jahodami v bio kvalitě od firmy Wild & Coco. Jahody dodaly pivu lehkou narůžovělost a kyselinku. Výluh z pivoňky lékařské obohatil pivo o jemné květinové tóny ve vůni i chuti, a v závěru poškádlil i lehkou trpkostí typickou pro bylinné výluhy. Pivo bylo typicky pšeničné a až NEIPovsky zakalené.
  • Od 11.3.2020 nové pivo – Řevnická Pšenka 14°. Barva jantarová, s patrným zákalem, ve vůni hřebíček, trochu banánu, středně plné s lehkou kyselinkou na konci, na pšenici relativně hořké s mírnou trpkostí.
  • V září 2019 na čepu Světlé výčepní 10° a Světlý ležák 12°.
  • V provozu od jara 2019.

You may also like...