Slavkovský minipivovar

 

   starší info o pivovaru

  články o pivovaru

   fotogalerie

   etikety

adresa: U mlýna 1422, Slavkov u Brna

www.slavkovskypivovar.cz

e-mail: info@slavkovskypivovar.cz

   Základní sortiment:

* Slavkovská desítka 10 %
* Slavkovská dvanáctka 12 %
* Slavkovský kancléř 13 %
* Císařské pivo 13 %


Na čepu a v prodeji bylo:

 • V červenci 2020 na čepu nově Slavkovská osmička. Polotmavé výčepní pivo, obsah alkoholu 3,3 %, EPM: 8%. Byla uvařena ze čtyř druhů sladu a byla na čtyřikrát chmelena chmelem Spalter Select.
 • Dne 20.12.2019 na čepu nově Slavkovská polotmavá desítka. Alk.: 4 %. Sládek uvařil spodně kvašené výčepní pivo ze čtyř druhů ječných sladů (český, bavorský, karamelový, barvící). Chmeleno dvěma odrůdami chmele a to Žateckým poloraným červeňákem a Perlou.
 • Od 2.2.2018 na čepu nový speciál – Slavkovský Amber Ale. Je to polotmavé speciální svrchně kvašené pivo. EPM: 13 % hm. Obsah alkoholu: 5,5 % obj.
 • Slavkovský pivovar připravil v červnu 2017 limitovanou edici 0,5 litrových lahví se světlou desítkou.
 • Od 3. května na čepu Slavkovské bílé. Světlé pšeničné svrchně kvašené pivo 12%, obsah alkoholu 5% obj.
  Světlé, svrchně kvašené pivo, typický bavorský zástupce pšeničných piv. Jeho charakterem jsou ovocné vůně, hlavně banán a hřebíček.
 • Od 5. dubna na čepu Slavkovské žitné. Polotmavý spodně kvašený speciál 13%, obsah alkoholu 5,5% obj.
 • Od 8. února 2017 na čepu Slavkovský bock. EPM 15 %, obsah alkoholu 6,5 % obj. Polotmavý spodně kvašený silný ležák německého původu. Slavkovská variace na tento styl je chlebnatého těla se středním řízem a bohatou sladovou vůní.
 • Od 30. listopadu 2016 na čepu novinka Winter Warmer. Svrchně kvašený tmavý speciál 16%, obsah alkoholu 6,7% obj. Winter Warmer je anglický pivní styl, který spadá do podkategorie Old Ale. Jedná se o poměrně opomínané pivo, které nejen svým charakterem evokujeme zimní období. Jantarově tmavě hnědavá barva s hustou béžovou pěnou upoutá Váš zájem již od pohledu. Následné lehce ovocité a kořeněné aroma doplňují pražené sladové tóny s vůní hořké čokolády, kakaa, pražených mandlí, badyánu, skořice či muškátového oříšku. Plné tělo je podtrženo alkoholovou hřejivostí a sladovostí, prostoupenou decentní chutí lesního ovoce. Chmelové aroma není přehnané a nehraje zde hlavní roli.
 • Od 12.10.2016 na čepu – Slavkovský Nakuřovaný ležák. Polotmavý ležák 12%, obsah alkoholu 5% obj.Polotmavý spodně kvašený ležák uvařený ze čtyř druhů ječných sladů (plzeňský, bavorský, karamelový a nakuřovaný) dekokčním způsobem na dva rmuty. Chmeleno německou odrůdou Perle a Spalter z oblasti Hallertau. Pivo s jemnou kořenitostí a hořkostí, která se snoubí v ústech s decentně kouřovým nádechem.
 • Od 14. září 2016 na čepu polotmavý ležák Slavkovský kaštan 11% (obsah alkoholu 4,4% obj.)
  Polotmavý ležák uvařený ze tří druhu ječných sladu (plzeňský, bavorský, karamelový) dekokčním způsobem na dva rmuty. Chmeleno odrůdami Sládek a Hallertau. Středně hořké pivo s hustou bílou pěnou s velice příjemnou vůní chmele a lehkými tóny karamelu. Svojí žlutočervenou barvou připomíná opadané podzimní listí a je vskutku malebným nápojem hodícím se k přivítání podzimu. Plné tělo, nižší říz a vysoká pitelnost Slavkovského kaštanu svádí k opakovanému napití.
 • Slavkovský pivovar se rozhodnul pro zásadní změnu v balení svého produktu, a to takovou, že od poloviny měsíce května 2016 všechna piva přešla ze současných PET lahví do lahví skleněných. K tomuto kroku provozovatelé vedlo několik důležitých faktů. Tím nejdůležitějším je atribut nižší zátěže životního cyklu pro společnost jakožto i životní prostředí a forma jakési sofistikovanější tváře kultury pití piva. Recyklace skla je nekonečně opakovatelná a sklo vyrobené z recyklátu je naprosto plnohodnotné. Novým dodavatelem skla jsou sklárny Kyjov a přichází s méně obvyklým, avšak velice důstojným tvarem jednosměrné (nezálohované) sklenice o objemu 0,75 l (v omezených sériích budou plněny také sklenice 0,33 l). Aby novinek nebylo málo, rozhodli se změnit design a rozměry etikety, která je nyní složena ze dvou částí.
 • Od 16.března 2016 na čepu Slavkovský rye ale 13 %. Žitný speciál svrchně kvašený 13%, obsah alkoholu 5,5% obj.
  Slavkovská verze lehce opomíjí české pivovarnictví a žito a nechává se inspirovat světáčtějším pivním stylem rye ale.
 • Od 2. března 2016 na čepu novinka – Slavkovský vídeňský ležák 12 %. (obsah alkoholu 5% obj). Slavkovský vídeňský ležák je pivem vařeným jen z tohoto sladu a je tedy 100% single malt.
  Vyznačuje se jantarově měděnou barvou, střídmou hedvábnou sladovostí s oříškovým podtónem a kořeněnou chutí. Pivo bylo chmeleno Žateckým poloraným červeňákem a jeho hořkost je vyvážená a povzbuzuje touhu k dalšímu napití.
 • Od 24.února 2016 na čepu novinka – Slavkovský Dubbel 15 %. (svrchně kvašený speciál 15%, obsah alkoholu 6,8% obj.) Slavkovská variace nabízí jemně chmelové vůně s hřejivým alkoholovým nádechem karamele, rozinek a švestek. Díky použití čtyř druhů ječných sladů se tohle pivo stává tělnatým společníkem, který překvapí výraznou sladovou složkou a vyvážeností hořkosti a řízu.
 • Od 10. února 2016 na čepu pivo Slavkovský saison 14%. Obsah alkoholu 5,8% obj. Speciální svrchně kvašené pivo vařené původně po čas žní v celé Belgii. Měděná barva této slavkovské variace s jemnou krémovou pěnou by měla zanechávat na sklenici tzv. belgickou krajku.
  Vůně zpočátku zemitě chmelová či fenolově kořeněná, která po zahřátí přechází v ovocnější a lehce kyselejší esterový tón.Střední říz s příjemnou perlivostí nechává vyniknout citrusové tóny, které jdou ruku v ruce se střední chmelovou hořkostí s kořeněným, peprným a jemně ovocným dozníváním.
 • Od 27. ledna 2016 na čepu novinka – Slavkovský blond. Speciální svrchně kvašené 14%, obsah alkoholu 5,8% obj. Světlá odpověď benediktínsky řeholního Slavkovského dubbelu. Medově zlatavý blond ale je sladový 14%. Komplexní sladové tělo s dobře vyváženou snoubící chutí a jemně chmelovým aroma nechá vyniknout především květinové a bylinné tóny. V pozadí se lehce mihotá dozvuk tropického ovoce, banánů, meruněk a snad i vanilky. Typická vůně a chuť pramení z původních belgických kvasinek, které nemohou býti v tomto případě opomenuty.
 • Od 13. ledna 2016 na čepu speciální tmavé svrchně kvašené pivo Slavkovský black ale 13%
  obsah alkoholu 5,5 % obj. Slavkovský tmavý zimní elegán a vzdálený příbuzný stylu american black ale, který je ovšem německo-japonského původu. Dosti paradoxní pivní symbiózu vytvořil sládek pivovaru pomocí německé odrůdy chmele polaris a japonské sorachiace. Ve sladovém, temně černém pivu převládá sušší praženost vybuchující dalekosáhle grepově citrónovým atomovým hřibem s decentně chladivým vánkem máty a kokosu. Střední hořkost je ukryta právě za těmito atributy a i když na sebe nechá chvíli čekat, je příjemná v chmelovém doznívání.
 • Od 16. prosince 2015 přišel na čep – Slavkovský Medový ležák (zimní ležák 12%, obsah alkoholu 5% obj. alk.) Spodně kvašený ležák ze třech druhů ječných sladů (český, bavorský, karamelový).
  Chmelen dvěma odrůdami chmele a to Žateckým poloraným červeňákem a Sládkem. Tyto dvě odrůdy chmele dodají pivu tu správnou hořkost a vůni.Pro ojedinělý zážitek pivo ochutili o med, který do piva přidali v tu pravou chvíli, aby si med zachoval všechny své přednosti a pozitiva.
 • Od 9. prosince 2015 na čepu Slavkovský Staročeský ležák – Proskovec. Světlý ležák 12%, obsah alkoholu 5% obj. Proskovec je původní a základní odrůda hanáckého sladovnického ječmene, který byl znovu vypěstován pro potřeby Výzkumného ústavu sladovnického a je brán jako klenot českého pivovarnictví 19. století.
  Zlatavá barva s bohatou bílou pěnou a charakteristickou dominantní vůní po oné veledůležité surovině, tedy sladu, je skvostem pro zrak a čich nejen pivních znalců.
  Ve střední hořkosti, která v doznívání klouzavě plyne se nachází podmanivě uspokojivá chuťová vyváženost.
 • Od 2. prosince 2015 na čepu novinka – Slavkovský Doppelbock. Polotmavý speciál 15%, obsah alkoholu 6% obj. Polotmavý spodně kvašený silný sladový ležák německého původu, který je historicky spjat se zvláštními příležitostmi. Slavkovská variace na tento pivní styl je chlebnatého těla se středním řízem směřující k zlatohnědé barvě s příjemnou sladovou vůní.
 • Od 17. listopadu 2015 na čepu – Slavkovský Victory Ale. Svrchně kvašený speciál 17%, obsah alkoholu 7% obj. Silný svrchně kvašený speciál nachmelený německou odrůdou chmele Polaris, který je jedním z nejhořčejších chmelů na světě. Krásná zlato-měděná barva je doplněna smetanovou pěnou. Ve vůni lze rozeznat příjemné aroma borovice s jemným nádechem alkoholu. Po napití přichází výrazná déle doznívající hořkost jdoucí ruku v ruce s brilantní chladivou mátovostí.
 • Od 4. listopadu 2015 na čepu novinka – Slavkovský nakuřovaný ležák. Jde o polotmavý ležák 12 %, obsah alkoholu 5% obj. Polotmavý spodně kvašený ležák uvařený ze čtyř druhů ječných sladů (plzeňský, bavorský, karamelový a nakuřovaný) dekokčním způsobem na dva rmuty. Chmeleno německou odrůdou Perle a Spalter z oblasti Hallertau.
  Pivo s jemnou kořenitostí a hořkostí, která se snoubí v ústech s decentně kouřovým nádechem.
 • Od 28. října na čepu Slavkovského pivovaru novinka- Slavkovská Charlotta (svrchně kvašený speciál 14 %, obsah alkoholu 5,8 % obj.) Na událostech 28. října (vzniku Československa) se klíčovým podílem zasloužil budoucí Prezident Osvoboditel Tomáš Garrigue Masaryk. Je všeobecně známo, že působil z exilu a oporou mu byla i jeho později těžce nemocná manželka Charlotta, se kterou se zasnoubil na univerzitě v Lipsku. Charlotta Garrigue se narodila v New Yorku a také tam byli roku 1878 oddání.
  Speciál, který při této příležitosti připravili, nese jméno Masarykovy manželky a je ukázkou amerického pivního stylu American Ale. Slavkovská Charlotta je svrchně kvašený speciál s citrusovou až květinovou vůní po amerických chmelech Ahtanum a Mosaic. Bohatou vůni a chuť doplňuje střední až vyšší hořkost.

You may also like...